Turyn twierdzą nie do zdobycia dla Napoli. Juventus bezbłędny szósty raz z rzędu

SSC Napoli kolejny raz uległo Juventusowi w meczu ligowym rozegranym w Turynie. Po raz ostatni piłkarze ze Stadio San Paolo zapunktowali w stolicy Piemontu w 2011 roku.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO BAT

Od kiedy Juventus Turyn niepodzielnie rządzi w Italii, czyli od sezonu 2011/2012, SSC Napoli nie radzi sobie na obiekcie Bianconerich. W sześciu występach doznało kompletu porażek, straciło aż 15 goli i zdobyło zaledwie dwie bramki! Jedną z nich strzelił w sobotę Jose Callejon, ale nie wystarczyło to nawet do wywiezienia remisu.

Azzurri, podobnie jak w minionym sezonie, wysoko zawiesili poprzeczkę obrońcy tytułu. W lutym 2016 roku skutecznie bronili bezbramkowego remisu aż do 88. minuty, kiedy gola strzelił dżoker Juventusu Simone Zaza. Tym razem zwycięską bramkę gospodarze zdobyli w 70. minucie, a jej autorem okazał się do niedawna snajper SSC, Gonzalo Higuain.

- Stworzyliśmy parę świetnych sytuacji strzeleckich, więc mamy czego żałować. Gra drużyny przypadła mi jednak do gustu. W minionym sezonie pozwoliliśmy Juventusowi na bardzo niewiele, ale graliśmy nieśmiało i w nie najlepszym stylu. Tym razem pokazaliśmy więcej i zaprezentowaliśmy nasz futbol. Szkoda tylko błędów, które się przydarzyły - skomentował trener Maurizio Sarri, cytowany przez "Football Italia".

Juventus u siebie jest bezbłędny, ale nie zawsze nie pozostawia złudzeń Napoli. W pojedynkach na Stadio San Paolo przegrał w 2014 i 2015 roku (0:2 oraz 1:2), również w rozegranym na neutralnym terenie Superpucharze Włoch w 2014 roku górą byli Azzurri po konkursie rzutów karnych (2:2, k. 5:6).

Wyniki meczów Juventusu z Napoli rozegranych w Turynie. Stara Dama wygrała sześć ostatnich pojedynków: