Ligue 1: Stade Rennes coraz bliżej czołówki, Kamil Grosicki w podstawowym składzie

Stade Rennes z kompletem punktów. W drugim niedzielnym meczu 11. kolejki Ligue 1 ekipa Kamila Grosickiego pokonała u siebie FC Metz 1:0, a Polak spędził na boisku ponad 60 minut.

Szymon Mierzyński
Kamil Grosicki w barwach Rennes Newspix / Vincent Michel/Icon Sport / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Rennes
Decydujący gol padł w 56. minucie, gdy po długim podaniu Paul-Georges Ntep odegrał piłkę do Wesleya Saida, a ten skierował ją do siatki bardzo pewnym uderzeniem.

Kamil Grosicki nie miał udziału przy tym trafieniu, ale może być zadowolony ze swojego występu. Był dość widoczny, starał się napędzać akcje gospodarzy, zabrakło mu natomiast konkretów.

Reprezentant Polski spędził na boisku 64 minuty, później zastąpił go Adama Diakhaby.

Stade Rennes wygrało 1:0, zajmuje teraz 5. miejsce w tabeli, a do liderującego OGC Nice traci dziewięć punktów.

Stade Rennes - FC Metz 1:0 (0:0)
1:0 - Wesley Said 56