Zamieszki na stadionie w Gdyni

Do zamieszek doszło ponad pół godziny przed meczem Arka Gdynia - Lechia Gdańsk. Kibice z Gdyni obrzucili sektor gości zapalonymi racami.

Michał Gałęzewski
PAP / /Adam Warżawa

Doskonale wiadomo, że kibice z Gdańska i z Gdyni nie pałają do siebie sympatią. Na derby fani obu drużyn czekali od pięciu lat. Kibice, którzy weszli na stadion od razu zaczęli obrzucać się nawzajem wyzwiskami. Niestety na tym się nie skończyło.

Na 40 minut przed spotkaniem na trybunach pojawili się fani Lechii Gdańsk, którzy od początku zaczęli obrzucać gdynian różnymi przedmiotami. Dziesięć minut później kibice Arki Gdynia, którzy zajęli miejsca tuż obok sektora gości odpalili kilka rac i rzucili nimi w sektor gości. Gdańszczanie momentalnie odrzucili zapaloną pirotechnikę.

Pomiędzy zwaśnione grupy weszła policja. Spotkanie zabezpiecza 1200 policjantów, a także przedstawiciele innych służb. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Aktualizacja: Po tym jak przed zwaśnione strony wkroczyła liczna grupa policjantów, sytuacja się uspokoiła.