Wybraliście najlepszego napastnika wszech czasów

30 października opublikowaliśmy ankietę, w której mogliście głosować na najlepszego polskiego napastnika wszech czasów. Kogo uznaliście najlepszym snajperem w historii naszego futbolu?
Maciej Kmita

Miejsca IX - IV

Przedstawiliśmy kandydatury dziewięciu najwybitniejszych naszym zdaniem napastników w historii polskiej piłki, spośród których mogliście wybrać tego najlepszego. Zwycięzca zyskał olbrzymią przewagę nad resztą stawki.

Najmniejsze, bo zaledwie jednoprocentowe, poparcie uzyskali Andrzej Szarmach i Lucjan Brychczy. Niewiele więcej głosów (2 proc.) dostali Gerard Cieślik i Ernest Pohl oraz Ernest Wilimowski i Grzegorz Lato (po 3 proc.).

Fakt, iż Lato, który jest jedynym polskim królem strzelców mistrzostw świata w historii, znalazł się poza podium, jest sporym zaskoczeniem, ale wiele mówi też o tym, że na przestrzeni lat Polska nie mogła narzekać na wybitnych napastników.

Robert Lewandowski to najlepszy dziś środkowy napastnik świata?

Komentarze (30):

• Piotrek Slonik 0
    Mecz o 3. miejsce
    W meczu o 3. miejsce z Francją Polska wygrała 3:2 po golach Andrzeja Szarmacha, Stefana Majewskiego oraz Janusza Kupcewicza. Dla Francji gole zdobyli René Girard i Alain Couriol. Tym samym Polacy powtórzyli osiągnięcie z mundialu 1974, kiedy to w meczu o 3. miejsce pokonali Brazylijczyków.
    DaniLo hmmm nie wiem czemu co jakiś czas czytając artykuły o historii polskiej piłki spotykam się z informacją, że zdobyliśmy srebrny medal MŚ...proszę o info w którym roku? Z cały szacunkiem Polska nigdy nie była wicemistrzem świata a dwukrotnie brązowym medalistą. Nie wiem skąd oni biorą takie info. Jeżeli Boniek poprowadził w 82r drużynę do srebrnego medalu to była to reprezentacja RFN, która wtedy przegrała finał z Włochami... widać "młodzi" redaktorzy nie do końca znają historię
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
    lewandowski na 1 to jakis zart obecnie moze tak ale whistori to za hu.............
  • Raf1 0
    żonkę Anię:)
    Jerzy Brzeziński Deyna jest mistrzem i wicemistrzem olimpijskim,ma brązowy medal mistrzostw świata z 1974 i piąte miejsce w 1978,trzeci w plebiscycie FF. Boniek trzeci w 1982 i też piąty w1978,Puchar Europy z Juwentusem,trzeci w FF Co ma lepszego Lewandowski?oprócz kasy?