The Championship: Bramka i asysta Rasiaka, Saganowski i Kaźmierczak na boisku

Drugą bramkę z rzędu strzelił w The Championship Grzegorz Rasiak. Polski napastnik Watford zdobył gola i zaliczył asystę w 38. kolejce. Szerszenie wygrały z Nottingham Forest 2:1. Na boisku pojawili się także Marek Saganowski oraz Przemysław Kaźmierczak.

Bartosz Zimkowski

W poprzedniej kolejce Grzegorz Rasiak pojawił się na boisku jako zmiennik. Strzelił piękną bramkę i tym razem dostał szansę gry od pierwszej minuty. Już 300 sekund po rozpoczęciu gry we wtorkowy wieczór Rasiak zdobył bramkę. Jego strzał głową ugrzązł w siatce Nottingham Forest i Szerszenie prowadziły w bardzo ważnym spotkaniu. Jednak w 17. minucie padło wyrównanie. Watford ponownie zaatakowali beniaminka The Championship i tuż przed przerwą zdobył drugiego gola. Asystę przy trafieniu Tamasa Priskina zaliczył Rasiak. Watford ostatecznie wygrał 2:1, a Rasiak opuścił boisko w 90. minucie.

Od pierwszej minuty w "polskim" meczu pojawił się Marek Saganowski. Southampton podejmowało Derby County. Liczyło na zwycięstwo, które pozwoliłoby Świętym wydostać się ze strefy spadkowej. Długo jednak nie padała bramka. Dopiero w drugiej połowie Chris Perry wyprowadził Southampton na prowadzenie. Jednak siedem minut przed końcem goście wyrównali. W 86. minucie na boisku pojawił się Przemysław Kaźmierczak, a Saganowski opuścił murawę w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Nie popisał się lider The Championship. Wolverhampton Wanderers zaledwie zremisowało na Molineux z Ipswich Town 0:0. Potknięcia Wilków nie wykorzystało Birmingham City i Reading. Oba mecz tych drużyn zakończyły się remisami. Pluć w brodę mogą sobie piłkarze The Royals. Podejmowali na swoim stadionie ostatni zespół ligi Charlton Athletic. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2.