Holandia: dziewiąty gol Piotra Parzyszka

W piątkowym meczu 13. kolejki Eerste Divisie De Graafschap Filipa Bednarka i Piotra Parzyszka pokonał 5:0 Fortunę Sittard.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek

Piotr Parzyszek wpisał się na listę strzelców w 41. minucie spotkania, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. To jego dziewiąty ligowy w sezonie, dzięki czemu jest wiceliderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników zaplecza Eredivisie. Jej liderem z 12 trafieniami jest Tom Boere z FC Oss.

To pierwsze zwycięstwo De Graafschap od 16 września. W czterech z pięciu ostatnich spotkań zespół z Doetinchem poniósł porażki, a jeden mecz zremisował. Po piątkowej wygranej ma na koncie 14 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Parzyszek rozegrał przebywał na boisku do 83. minuty. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił też bramkarz De Graafschap, Filip Bednarek.

De Graafschap - Fortuna Sittard 5:0 (1:0)
1:0 - Parzyszek 41'
2:0 - van Overbeek 71'
3:0 - ter Wielen (sam.) 78'
4:0 - van Overbeek 80'
5:0 - Lammers 84'

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?