II liga: remis w hicie rundy. Radomiak Radom zyskał na kompromisie liderów

Lider Odra Opole zremisował 1:1 z niepokonanym Rakowem Częstochowa w najważniejszym meczu 16. kolejki. Na kompromisie liderów zyskał 3. w tabeli Radomiak Radom, który pokonał 1:0 Legionovię Legionowo.

Pojedynek na szczycie tabeli rozkręcił się po przerwie. Choć Raków Częstochowa stworzył sobie więcej sytuacji podbramkowych, Odra Opole była bliżej zwycięstwa po golu Dawida Wolnego w 76. minucie. Beniaminek nie przypilnował prowadzenia do końca meczu, a efektem szaleńczego ataku Rakowa była bramka Przemysława Oziębały na 1:1.

Po hicie rundy Odra jest liderem z przewagą dwóch punktów nad Rakowem i Radomiakiem Radom. Drużyna Wernera Liczki zwyciężyła 1:0 z Legionovią Legionowo, która przez blisko 80 minut musiała grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę za uderzenie łokciem przeciwnika dostał Ivan Jovanović. Po przerwie Legionovia walczyła ambitnie, ale nie zdołała zniwelować strat po złotej bramce Bartosza Sulkowskiego.

Dzięki zwycięstwom na własnym stadionie sytuację na dole tabeli poprawili byli mistrzowie kraju Warta Poznań i Polonia Warszawa, a także PGE GKS Bełchatów. W pojedynku dwóch Olimpii lepsza 2:0 była ta z Elbląga. Jedną z bramek dla beniaminka zdobył Paweł Piceluk i jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców.

Sobota w II lidze:

Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Sulkowski 21'

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)
1:0 - Dawid Wolny 76'
1:1 - Przemysław Oziębała 82'

PGE GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 - Patryk Rachwał (k.) 20'

Olimpia Elbląg - Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)
1:0 - Paweł Piceluk 47'
2:0 - Damian Szuprytowski 68'

Warta Poznań - Błękitni Stargard 2:1 (2:1)
1:0 - Jakub Kiełb 7'
2:0 - Maciej Więcek 11'
2:1 - Adrian Szynka 20'

Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Zapaśnik 22'
2:0 - Marcin Kluska 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Odra Opole zostanie na szczycie tabeli do końca piłkarskiej jesieni?