Łukasz Teodorczyk bez gola w hicie. Koniec passy napastnika Anderlechtu

Piłkarze RSC Anderlechtu zremisowali 1:1 z KV Oostende w hicie ligi belgijskiej. Gole padły z rzutów karnych. Łukasz Teodorczyk grał 90 minut i po raz pierwszy od siedmiu meczów nie trafił do bramki.

PAP/EPA
W pierwszej połowie bramkarze mieli więcej szczęścia niż piłkarze ofensywni. Sprzyjało ono Davy'emu Roefowi, gdy odbił strzał z dystansu na słupek, a Yassine El Ghanassy nie potrafił dobić piłki z bliska. Farta miał Silvio Proto, który złapał na linii futbolówkę odbitą od obrońcy. Pojedynek na szczycie ligi belgijskiej mógł się podobać. Więcej było w nim strzałów niż fauli, a piłkarzom spieszyło się spod jednej pod przeciwną bramkę.

Łukasz Teodorczyk znalazł się tradycyjnie w jedenastce RSC Anderlechtu. Polak był najbliżej zmiany wyniku w 25. minucie, gdy spóźnił się o krok do głębokiego dośrodkowania. Napastnik tracił energię na dyskusje z sędzią, choć trzeba oddać, że miewał rację. Arbiter powinien przyznać Anderlechtowi korner w 29. minucie, nie zrobił tego, a kontra KV Oostende zakończyła się pojedynkiem sam na sam Fernando Canesina z bramkarzem.

Na początku drugiej połowy piłkarzom zaczęło brakować pomysłów jak zmienić wynik, a w ich działania wkradła się nerwowość. Ciśnienia nie wytrzymał Kada Mbodji. Stoper Anderlechtu sfaulował w szesnastce Landry'ego Dimatę, a rzut karny w gola zmienił Franck Berrier. W 66. minucie pomocnik zmylił bramkarza i huknął w środek jego królestwa.

Anderlecht miał nieco ponad 20 minut na wyrównanie i spożytkował ten czas. Do wyniku 1:1 doprowadził strzałem z rzutu karnego Youri Tielemans. Pomocnik nadał piłce potężną prędkość i wkopał pod poprzeczkę. Podział punktów oznacza, że stołeczna drużyna została nad KV Osteende w tabeli, ale zwiększyła się jej strata do lidera SV Zulte Waregem.

RSC Anderlecht - KV Oostende 1:1 (0:0)
0:1 - Franck Berrier (k.) 66'
1:1 - Youri Tielemans (k.) 82'

Anderlecht: Davy Roef - Emmanuel Sowah (78' Hamdi Harbaoui), Kara Mbodji, Olivier Deschacht (71' Uros Spajić), Frank Acheampong - Alexandru Chipciu, Leander Dendoncker, Youri Tielemans, Sofiane Hanni (62' Diego Capel) - Nicolae Stanciu - Łukasz Teodorczyk.

Oostende: Silvio Proto - Adam Marusić, Antonio Milić, David Rozehnal, Brecht Capon - Michiel Jonckheere, Franck Berrier, Kevin Vandendriessche - Yassine El Ghanassy (86' Ibrahima Conte), Landry Dimata (76' Zoro Cyriac), Fernando Canesin.

Żółta kartka: Canesin, Vandendriessche, Milic (Oostende).

Sędzia: Serge Gumienny.

Czy RSC Anderlecht zostanie mistrzem Belgii?