Ligue 1: Krychowiak ma coraz większy problem. Anonimowy Grosicki

Paris Saint Germain nie miało żadnych problemów z pokonaniem Stade Rennes w meczu Ligue 1. W Paryżu zwyciężyło 4:0, a na boisku zobaczyliśmy tylko Kamila Grosickiego.

Bartosz Zimkowski
IAN LANGSDON/PAP/EPA / IAN LANGSDON/PAP/EPA
Niestety dla polskich kibiców Grzegorz Krychowiak oraz Kamil Grosicki usiedli na ławkach rezerwowych swoich drużyn. Ten drugi z nich ma we Francji łatkę super rezerwowego, ale zanim się pojawił na murawie, to było praktycznie po meczu.

Pierwsza bramka padła w 31. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Edinson Cavani uderzył piłkę głową, ale nie byłoby gola, gdyby jakimś cudem Gelson Fernandes sam nie wpakował futbolówki do siatki - i na dodatek uczynił to ręką.

11 minut później błąd popełnił Mendes, który podał wprost do Cavaniego, a ten oddał bardzo ładny strzał z 22 metrów, lobując bramkarza Rennes.

Przy okazji Urugwajczyk nabawił się kontuzji uda i chwilę później opuścił murawę. Zastąpił go Jese Rodriguez.

Kamil Grosicki na murawie zameldował się w 56. minucie, ale był w trudnej sytuacji, ponieważ jego zespół cały czas się bronił. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać.

23 minuty przed końcem Adrien Rabiot zdecydował się na strzał z 25 metrów i chociaż piłka leciała w środek bramki, to Costil nie obronił tego uderzenia.

Kropkę nad "i" postawił Marco Verratti, który otrzymał podanie od Hatema Ben Arfy i z woleja z jedenastu metrów umieścił piłkę w siatce.

Wynik mógł być bardziej okazały, ale Serge Aurier dwukrotnie trafił w poprzeczkę, a Thiago Motta raz w słupek. Ostatecznie PSG zwyciężyło 4:0.

Grosicki rozegrał słabe spotkanie, raz próbował przelobować bramkarza, ale zrobił to niedokładnie i kilka razy stracił piłkę w niegroźnej sytuacji. Krychowiak nie pojawił się w meczu Ligue 1 po raz trzeci z rzędu.

Paris Saint Germain - Stade Rennes 4:0 (2:0)
1:0 - Gelson Fernandes (sam.) 31'
2:0 - Edison Cavani 42'
3:0 - Adrien Rabiot 67'
4:0 - Marco Verratti 79'

PSG: Trapp - Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell - Rabiot, Verratti, Matuidi (62' Silva) - Lucas Moura (69' Ben Arfa), Cavani (45+2' Jese Rodriguez), Di María.

Rennes: Costil - Danze, Gnagnon, Mendes, Baal - Henrique (56' Grosicki), Fernandes, Bensebaini (64' Janvier), Ntep (79' Diakhaby) - Gourcuff - Sio.

Żółte kartki: Marquinhos (PSG) oraz Henrique, Mendes (Rennes).