Sparingowo: remis Bruk-Betu Termaliki z I-ligowcem

W rozegranym w Niecieczy meczu sparingowym miejscowy Bruk-Bet Termalica zremisował 1:1 z GKS-em Tychy. Gola dla gospodarzy zdobył Jakub Wróbel, a dla tyszan trafił Daniel Tanżyna.

Łukasz Witczyk
PAP / Jacek Bednarczyk

Obie drużyny w ten weekend mają wolne od rozgrywek. Lotto Ekstraklasa pauzuje ze względu na przerwę reprezentacyjną. Za to starcie GKS-u Tychy z Zagłębiem Sosnowiec zostało przełożone, gdyż we wtorek w Tychach rozegrany zostanie mecz reprezentacji Polski U-21. W związku z tym trener GKS-u, Jurij Szatałow, zabrał swój zespół na krótkie zgrupowanie.

Jego zwieńczeniem było sparingowe starcie. Faworytem był zespół Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, ale od 18. minuty na prowadzeniu byli tyszanie. Wtedy to gola dla GKS-u zdobył Daniel Tanżyna. Niecieczanie starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, lecz udało im się to dopiero w 84. minucie po precyzyjnym uderzeniu Jakuba Wróbla.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 1:1 (0:1)
0:1 - Daniel Tanżyna 18'
1:1 - Jakub Wróbel 84'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela (46' Krzysztof Baran) - Patryk Fryc, Przemysław Szarek, Pavol Stano (46' Jakub Wróbel), Guilherme (65' Dalibor Pleva) - David Guba (65' Martin Juhar), Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz (58' Sebastian Ziajka), Vlastimir Jovanović (46' Samuel Stefanik), Patrik Misak (55' Bartłomiej Smuczyński) - Wojciech Kędziora (46' Wołodymyr Kowal).

GKS Tychy: Paweł Florek (46' Marek Igaz) - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka - Mateusz Mączyński (88' Bartosz Rutkowski), Mateusz Bukowiec, Seweryn Gancarczyk (69' Wojciech Szumilas), Łukasz Grzeszczyk (84' Daniel Duda), Marcin Radzewicz (65' Dawid Błanik) - Jakub Świerczok.