Bardzo trudny weekend polskich napastników. Tym razem nie będzie goli?

Łukasz Teodorczyk, Robert Lewandowski oraz Mariusz Stępiński staną w ten weekend przed niezwykle trudnym zadaniem. Ich drużyny zagrają na wyjeździe i Polacy mogą mieć kłopot z powiększeniem dorobków strzeleckich.

Bartosz Zimkowski

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
Borussia Dortmund - Bayern Monachium, sobota godzina 18:30

Odkąd Lewandowski przeniósł się do stolicy Bawarii, to przeciwko drużynie z Dortmundu zdążył zagrać już osiem razy. W trzech ostatnich spotkaniach nie potrafił strzelić bramki. W tym sezonie w Superpucharze Niemiec Bayern wygrał 2:0, Lewandowski zagrał pełne 90 minut, ale do siatki rywali nie trafił - podobnie jak w finale Pucharu Niemiec, który odbył się w połowie maja. Wówczas po 120 minutach gry żaden zespół nie zdobył gola. Zarządzono serię "jedenastek", a jedną z nich wykorzystał Lewandowski. Trzeci mecz bez gola odbył się w marcu tego roku. W Dortmundzie znów gole nie padły i w 2016 roku Lewandowski trzykrotnie mierzył się z Borussią i nie zdobył bramki.

W ostatnich siedmiu ligowych spotkaniach w tym sezonie snajper Bayernu tylko dwa razy trafił do siatki przeciwnika.

Transmisja meczu w sobotę o 18:30 w Eurosporcie 2.