Primera Division: wielki pech ekipy Tytonia! Przegrała, mimo prowadzenia 2:0

Piłkarze Deportivo La Coruna prowadzili z Sevillą 2:0, ale mecz ostatecznie zakończył się wygraną gości 3:2. Bramka na wagę zwycięstwa padła w doliczonym czasie gry. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Przemysław Tytoń.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przemysław Tytoń Getty Images / Na zdjęciu: Przemysław Tytoń
Po raz trzeci z rzędu w podstawowym składzie Deportivo La Coruna pojawił się Przemysław Tytoń. Polski golkiper świetnie spisał się w debiucie przeciwko Valencii, ale 2 tygodnie temu zaliczył samobójcze trafienie w konfrontacji z Granadą. Oba te spotkania zakończyły się remisami 1:1.

W meczu z Sevillą Tytoń mógł unieść ręce w geście radości już w 1. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Juanfrana celnie z główki do siatki trafił Ryan Babel. Dla byłego zawodnika Liverpoolu to 2. gol w rozgrywkach Primera Division.

Sevilla ruszyła do odrabiania strat, jednak polski golkiper na pierwszą interwencję musiał poczekać blisko pół godziny. Tytoń pokazał się z rewelacyjnej strony, wychodząc zwycięsko z sytuacji sam na sam z Pablo Sarabią. Goście mieli przewagę, ale wynik podwyższyli gospodarze. Florin Andone minął trzech rywali w polu karnym i trafił do siatki na 2:0.

Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. Tymczasem w samej końcówce celnym wolejem popisał się Steven N'Zonzi. Tytoń nie miał nic do powiedzenia przy strzale francuskiego pomocnika.

Po zmianie stron gospodarze długo skutecznie oddalali grę od własnego pola karnego. Uczestnicy Ligi Mistrzów w samej końcówce włączyli jednak wyższe tempo i zdołali zdobyć jeszcze 2 gole! W 87. minucie niepilnowany Vitolo doprowadził do wyrównania. Tytoń miał piłkę na rękawicach, ale nie zdołał jej odbić poza światło bramki. Z kolei w doliczonym czasie gry skuteczną dobitką po interwencji Polaka popisał się Gabriel Mercado, który trafił do siatki z najbliższej odległości.

Tytoń zakończył mecz z żółtą kartkę za grę na czas na początku drugiej połowy. Dla Deportivo to już 5. mecz z rzędu bez zwycięstwa, przez co ekipa z Galicji może wpaść do strefy spadkowej. Sevilla na tę chwilę plasuje się na trzecim miejscu.

Deportivo La Coruna - Sevilla FC 2:3 (2:1)
1:0 - Ryan Babel 1'
2:0 - Florin Andone 42'
2:1 - Steven N'Zonzi 44'
2:2 - Vitolo 87'
2:3 - Gabriel Mercado 90+1'

Sevilla wygra na własnym boisku z Juventusem Turyn w rozgrywkach Ligi Mistrzów?