LM: remis w Moskwie, Bayer Leverkusen bliżej awansu, CSKA już za burtą

Ekipa CSKA Moskwa ambitnie walczyła z Bayerem Leverkusen, ale remis 1:1 nie pozwolił jej zachować szans na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bliżej tego celu są natomiast Aptekarze.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/YURI KOCHETKOV
Pierwsza połowa ułożyła się całkowicie po myśli gości. W 16. minucie świetne podanie Kevina Kampla za plecy obrońców wykorzystał Kevin Volland, a później podopieczni Rogera Schmidta spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Rosjanie bardzo długo nie potrafili wejść na właściwe obroty i w ogóle nie stwarzali zagrożenia pod bramką Bernda Leno. Kibice CSKA zaczęli się podrywać dopiero po ponad godzinie gry. Bayer trochę odpuścił, skupił się bardziej na bronieniu wyniku i zapłacił za to wysoką cenę.

Sygnałem ostrzegawczym dla Niemców była sytuacja z 69. minuty, gdy Leno z wielkim trudem zatrzymał strzał z bliska Aleksandra Gołowina. Siedem minut później już skapitulował, po tym jak z rzutu karnego do siatki trafił Bebras Natcho. Sędzia Alberto Undiano Mallenco wskazał na "wapno" po faulu Benjamina Henrichsa na Mario Fernandesie.

W końcówce piłkarze z Moskwy podkręcili tempo, szukając zwycięskiego gola, ale choć sprawiali lepsze wrażenie, to mogli jeszcze przegrać, bo o krok od skompletowania dubletu był Volland, który trafił w słupek.

Po remisie w Moskwie zespół z Leverkusen pozostaje wiceliderem grupy E i ma w dorobku siedem punktów. CSKA natomiast definitywnie pogrzebało szanse na awans do 1/8 finału.

CSKA Moskwa - Bayer Leverkusen 1:1 (0:1)
0:1 - Kevin Volland 16'
1:1 - Bebras Natcho (k.) 76'

CSKA Moskwa: Igor Akinfiejew - Mario Fernandes, Aleksiej Bieriezucki, Wasilij Bieriezucki, Gieorgij Szczennikow, Pontus Wernbloom, Ałan Dzagojew (83' Lacina Traore), Georgij Milanow, Bebras Natcho, Aleksandr Gołowin, Fiodor Czałow (90' Carlos Strandberg).

Bayer Leverkusen: Bernd Leno - Tin Jedvaj, Jonathan Tah, Omer Toprak, Benjamin Henrichs, Kevin Volland, Charles Aranguiz, Kevin Kampl (90' Admir Mehmedi), Julian Brandt (70' Kai Havertz), Hakan Calhanoglu, Javier Hernandez (81' Julian Baumgartlinger).

Żółte kartki: Igor Akinfiejew, Pontus Wernbloom (CSKA Moskwa) oraz Javier Hernandez, Benjamin Henrichs, Kevin Kampl (Bayer Leverkusen).

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).

4 CSKA Moskwa 6 0 3 3 5:11 3

Jaki będzie wynik drugiego wtorkowego meczu grupy E AS Monaco - Tottenham Hotspur?