II liga: Radomiak Radom przez mgłę na szczyt tabeli

Piłkarze Radomiaka Radom wygrali 1:0 ostatni mecz w roku ze Stalą Stalowa Wola. Drużyna Wernera Liczki jest przynajmniej do soboty liderem i czeka na odpowiedź Rakowa Częstochowa.

Radomiak Radom Newspix / Piotr Kucza / Radomiak Radom

W 18. kolejce Radomiak Radom wygrał na własnym stadionie 1:0 z Siarką Tarnobrzeg, a Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Olimpią Elbląg. Od tego momentu radomianie są najlepiej punktującym u siebie zespołem w lidze. W meczu ze Stalą Stalowa Wola drużyna Wernera Liczki poprawiła statystyki, a prowadzenie objęła już po trzech minutach.

Do bramki Stalówki trafił David Kwiek, który dwie kolejki temu pauzował za nadmiar kartek, a tydzień temu dostał od Liczki tylko sześć minut. Podrażniony Kwiek wpadł w pole karne i przymierzył idealnie. Najlepszą szansę, by podwoić prowadzenie miał Dariusz Brągiel, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Bartoszem Konckim. Radomiak zdążył ponadto ucieszyć się z rzutu karnego, ale zanim go wykonał, sędzia zmienił decyzję i podyktował rzut wolny z 16. metra.

Kłopot z oceną sytuacji można arbitrowi usprawiedliwić. Radomiak grał ze Stalą w gęstej mgle.

Po przerwie przyjezdni zagrali odważniej. Do rozegrania pozostało im ostatnie 45 minut przed najdłuższymi urlopami w roku. Postawili wszystko na jedną kartę i wymieniając krótkie podania, próbowali przedostać się pod bramkę Adriana Szadego. Stalówce było trudno o oddanie soczystego, celnego strzału i szybko stracona bramka zdecydowała o jej porażce.

Dzięki zwycięstwu Radomiak jest na szczycie tabeli. Jedyny klub, który w sobotę może wyprzedzić zielono-białych to Raków Częstochowa, który zagra na wyjeździe z Wartą Poznań. Przy najmniej korzystnych wynikach Stal będzie zimować w dolnej połowie tabeli.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - David Kwiek 3'

Radomiak: Adrian Szady – Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Matthieu Bemba (89' Karol Kucharski), Kamil Kościelny - Szymon Stanisławski, David Kwiek (70' Maciej Filipowicz), Dariusz Brągiel - Leandro (79' Chinonso Agu).

Stal: Bartosz Koncki – Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik - Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach - Kamil Bętkowski (64' Konrad Korczyński), Bartłomiej Wasiluk (77' Adam Zawierucha), Adrian Dziubiński (86' Michał Dobkowski) - Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Filipowicz, Agu (Radomiak) oraz Jarosz, Żołądź (Stal).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom zakończy rok na szczycie tabeli II ligi?