Obrońcy nie pomagają Łukaszowi Skorupskiemu. Polak rozgromiony w drugim kolejnym meczu

Łukasz Skorupski po przerwie reprezentacyjnej nie ma łatwego zadania. Przed tygodniem skapitulował cztery razy z Fiorentiną (0:4), a w sobotę również czterokrotnie pokonali go zawodnicy AC Milan (1:4).

Konrad Kostorz
Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Defensywa Empoli od początku sezonu nie spisuje się najlepiej. Kilka razy Łukasz Skorupski ratował skórę swoim kolegom z linii obrony, kapitalnie interweniował i był wybierany do "jedenastki" kolejki. Tak było między innymi w pojedynkach z AS Roma (0:0) oraz SSC Napoli (0:2).

Skorupski nie zawsze jest jednak w stanie zapewnić Empoli remis albo przyzwoity wynik. Przeciwko Fiorentinie puścił cztery gole, ale mimo to popisał się kilkoma wysokiej klasy paradami. W spotkaniu z AC Milan błysnął jedynie interwencją po strzale Giacomo Bonaventury z rzutu wolnego, a przy straconych bramkach miał niewiele do powiedzenia.

"Świetnie spisał się w pierwszej połowie, jednak później skapitulował przeciwko prawdziwemu huraganowi Rossonerich" - skomentowali dziennikarze "Tuttomercatoweb", który przyznali Skorupskiemu notę "5,5". Tak samo Polaka ocenił związany z klubem z Toskanii serwis "Pianeta Empoli", podkreślając, że przy straconych golach nie popełnił błędów.

Skorupski w 12 spotkaniach ligowych w bieżącym sezonie łącznie został pokonany 18 razy, przy czym aż pięciokrotnie zachował czyste konto.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Skorupski zasługuje na grę w silniejszym zespole od Empoli?