Jedenastka 13. kolejki Premier League: ofensywne ustawienie, dominują gracze Chelsea, Liverpoolu i koledzy Fabiańskiego

Po dwóch piłkarzy Chelsea i Swansea znalazło się w najlepszej jedenastce 13. kolejki Premier League według WP SportoweFakty. Tym razem ustawienie jest bardzo ofensywne.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/WILL OLIVER
Do zestawienia trafiło aż trzech napastników, ale dla żadnego nie mogło zabraknąć miejsca. Wyróżniliśmy Alvaro Negredo, Sergio Aguero oraz Fernando Llorente. Wszyscy zanotowali dublety, a szczególnie zaimponował ten ostatni, który w starciu Łabędzi z Crystal Palace (5:4) wszedł na boisko dopiero w 66. minucie i w doliczonym czasie najpierw doprowadził do remisu, a po chwili zapewnił swojej drużynie bezcenne trzy punkty.

Dwa gole strzelił też Alexis Sanchez - głównym architekt zwycięstwa Arsenalu nad AFC Bournemouth (3:1). Do linii pomocy trafili ponadto Leroy Fer (dublet w meczu z Orłami), Jordan Henderson (imponował aktywnością i kreowaniem sytuacji, asystował też przy bramce Divocka Origiego na 1:0) oraz Pedro Rodriguez. Cudowny gol Hiszpana tuż przed przerwą obudził Chelsea w derbach Londynu z Tottenhamem (2:1).

W bramce postawiliśmy na Darrena Randolpha, który miał duży udział w remisie West Hamu United na Old Trafford (1:1), w obronie natomiast na wyróżnienie zapracowali Antonio Valencia, Dejan Lovren oraz David Luiz. Ten pierwszy był aktywny w ofensywie, Chorwat doskonale zabezpieczał tyły w starciu z Sunderlandem (2:0), zaś Brazylijczyk po raz kolejny udowodnił, że znajduje się w świetnej dyspozycji i obecnie jest najlepszym obrońcą Chelsea.