Holandia: Dziesiąty gol Piotra Parzyszka, Polak bohaterem De Graafschap

W poniedziałkowym meczu 16. kolejki Eerste Divisie z FC Volendam (1:1) swojego dziesiątego gola w sezonie strzelił Piotr Parzyszek z De Graafschap.
Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek

Zespół Polaka przegrywał od 84. minuty 0:1 po bramce Rihairo Meulensa, ale kilkadziesiąt sekund później Piotr Parzyszek doprowadził do wyrównania, ratując swojej drużynie punkt. Po strzale jednego z kolegów piłka trafiła w słupek bramki Volendam, a Parzyszek wbił ją do siatki niemal z linii bramkowej.

To dziesiąta ligowa bramka Parzyszka w tym sezonie. Były młodzieżowy reprezentant Polski jest drugim najlepszym strzelcem holenderskiej II ligi. Skuteczniejszy od niego jest jedynie Tom Boere z FC Oss, który zdobył o tej pory 16 bramek.

Zespół Parzyszka i Filipa Bednarka - obaj rozegrali w poniedziałek po 90 minut - ma na koncie 15 punktów i zajmuje 16. pozycję w tabeli Eerste Divisie.

De Graafschap - FC Volendam 1:1 (0:0)
0:1 - Meulens 84'
1:1 - Parzyszek 86'

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?