Puchar Ligi: znakomity występ i awans Manchesteru United

To był jednostronny mecz. W ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United spisał się świetnie, całkowicie zdominował West Ham United i triumfował aż 4:1.

Szymon Mierzyński
Getty Images / Gareth Copley
Pierwsza połowa to bezdyskusyjna, miażdżąca wręcz przewaga Czerwonych Diabłów, które objęły prowadzenie już w 2. minucie za sprawą przytomnej podcinki Zlatana Ibrahimovicia, któremu podał Henrich Mchitarjan. Po tym golu ekipa Jose Mourinho atakowała nadal, co chwilę pod bramką Adriana panował niesamowity kocioł, ale drugiego ciosu zabrakło, za to Młotom dopisało szczęście i w 35. minucie - choć kompletnie nic na to nie wskazywało - na tablicy wyników pojawił się remis. Ogromny błąd popełnił David de Gea, który po strzale Dimitriego Payeta odbił piłkę przed siebie i ten prezent skrzętnie wykorzystał Ashley Fletcher.

Londyńczycy byli jednak bardzo słabo dysponowani i w środę tak naprawdę grał tylko Manchester United. W drugiej połowie ta dominacja została już udokumentowana i najpierw dublet skompletował Anthony Martial, który przeprowadzał egzekucje po perfekcyjnych podaniach Mchitarjana, a następnie Antonio Valencii, zaś w doliczonym czasie takiej samej sztuki dokonał Ibrahimović, zdobywając druga bramkę po dograniu Ander Herrery.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy odkąd na Old Trafford pracuje Jose Mourinho, na boisku pojawił się Bastian Schweinsteiger. Niemiec zastąpił w 86. minucie Martiala.

Manchester United - po jednym z lepszych występów w obecnym sezonie - zameldował się w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej.

Manchester United - West Ham United 4:1 (1:1)
1:0 - Zlatan Ibrahimović 2'
1:1 - Ashley Fletcher 35'
2:1 - Anthony Martial 48'
3:1 - Anthony Martial 62'
4:1 - Zlatan Ibrahimović 90+3'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Marcos Rojo, Luke Shaw (46' Daley Blind), Ander Herrera, Michael Carrick, Henrich Mchitarjan (90' Marcus Rashford), Wayne Rooney, Anthony Martial (86' Bastian Schweinsteiger), Zlatan Ibrahimović.

West Ham United: Adrian - Cheikhou Kouyate, Winston Reid, Angelo Ogbonna, Michail Antonio (58' Manuel Lanzini), Edimilson Fernandes, Pedro Obiang, Aaron Cresswell (45' Arthur Masuaku), Sofiane Feghouli, Ashley Fletcher, Dimitri Payet (76' Simone Zaza).

Żółte kartki: Antonio Valencia, Wayne Rooney (Manchester United) oraz Pedro Obiang (West Ham United).