Holandia: trzynasty gol Piotra Parzyszka! Polak nie przestaje strzelać

W piątkowym meczu 19. kolejki holenderskiej II ligi z Almere City (4:1) swojego 13. ligowego gola w sezonie strzelił Piotr Parzyszek z De Graafschap. Z kolei Filip Bednarek obronił "11".

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Obaj Polacy tradycyjnie rozegrali pełne 90 minut. Piotr Parzyszek zdobył bramkę na osiem minut przed końcowym gwizdkiem. Z kolei kwadrans wcześniej, przy stanie 2:0, rzut karny wykonywany przez Soufyana Ahannacha obronił Filip Bednarek. 24-latkowi nie udało się jednak zachować czystego konta. W 87. minucie honorowego gola dla gości strzelił Ricky ten Voorde.

Dla Parzyszka to już 13. ligowa bramka w sezonie. Były młodzieżowy reprezentant Polski jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Eerste Divisie. Jej liderem jest Tom Boere z FC Oss, który strzelił już 20 goli.

De Graafschap - Almere City 4:1 (2:0)
1:0 - Hoolhof 12'
2:0 - El Yebli 20'
3:0 - Parzyszek 82'
3:1 - ten Voorde 87'
4:1 - Diemers 90+2'

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?