Premier League: bolesna porażka drużyny Artura Boruca, Polak puścił trzy gole

AFC Bournemouth znakomicie zaczęło mecz z Southampton, ale później dominowali już Święci, którzy zwyciężyli ostatecznie 3:1. Artur Boruc nie ponosi winy za stracone gole.

Szymon Mierzyński
Artur Boruc Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Artur Boruc
Gdy w 6. minucie głową do siatki trafił Nathan Ake, wydawało się, że Wiśnie są na prostej drodze do zaatakowania 7. miejsca w tabeli, bo właśnie tak wysoko by się znaleźli, gdyby w niedzielę zgarnęli pełną pulę. To były jednak miłe złego początki. Ekipa Eddiego Howe'a szybko spuściła z tonu i ostatecznie nie wywalczyła nawet remisu. Jej prowadzenie zresztą trwało zaledwie kilka minut, bo indywidualną szarżą popisał się Ryan Bertrand, który zbiegł ze skrzydła w pole karne i pokonał Artura Boruca precyzyjnym uderzeniem w długi róg.

Po przerwie natomiast show dał Jay Rodriguez, który skompletował dublet. Pierwszego gola zdobył po znakomitej akcji zespołowej, w której podanie otwierające wykonał Sofiane Boufal, a asystę podcinką nad polskim bramkarzem zaliczył Steven Davis. Strzelcowi pozostało tylko dołożyć nogę.

Trzecia bramka to już prawdziwy popis Rodrigueza, który przejął piłkę po akcji Nathana Redmonda i huknął sprzed pola karnego w samo okienko. Boruc tego popołudnia nie mógł nic poradzić, bo kapitulował po znakomitych akcjach.

Święci triumfowali na Dean Court 3:1, mają teraz 24 punkty i zajmują 7. pozycję. Ekipa Wiśni zgromadziła trzy oczka i jest 10.

AFC Bournemouth - Southampton 1:3 (1:1)
1:0 - Nathan Ake 6'
1:1 - Ryan Bertrand 14'
1:2 - Jay Rodriguez 48'
1:3 - Jay Rodriguez 85'

AFC Bournemouth: Artur Boruc - Simon Francis, Steve Cook, Nathan Ake, Charlie Daniels, Harry Arter, Jack Wilshere, Adam Smith, Joshua King (72' Jordon Ibe), Marc Pugh (55' Ryan Fraser), Callum Wilson (64' Benik Afobe).

Southampton: Fraser Forster - Cedric Soares, Maya Yoshida, Virgil van Dijk, Ryan Bertrand, Harrison Reed (46' Steven Davis), Jordy Clasie, Pierre-Emile Hoejbjerg, Sofiane Boufal (62' Dusan Tadić), Jay Rodriguez (90+3' Shane Long), Nathan Redmond.

Żółte kartki: Sofiane Boufal, Jordy Clasie, Steven Davis (Southampton).