Puchar Króla: Sevilla zmiażdżyła rywala 9:1! Dwóch piłkarzy z hat-trickiem

Strzeleckie show w Sewilli! Andaluzyjczycy w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla pokonali na własnym boisku IV-ligową Formenterę aż 9:1. W pierwszym spotkaniu Sevilla wygrała 5:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/Julio Munoz
Już po pierwszej połowie podopieczni Jorge Sampaoli'ego prowadzili 6:0, a 3 bramki zdobył Luciano Vietto. Dla Argentyńczyka wypożyczonego z Atletico Madryt to premierowy hat-trick na europejskich boiskach (do Villarreal trafił w 2014 roku). Po zmianie stron wyczyn swojego kolegi powtórzył drugi napastnik Sevilli - Wissam Ben Yedder. Dodatkowo świetne zawody rozegrał Pablo Sarabia, autor dubletu i 2 asyst.

Tym samym dwumeczu Sevilla pokonała IV-ligowca aż 14:2!

Do kolejnej rundy awansował również Eibar, który po raz drugi pokonał Sporting Gijon. Niecodziennym wyczynem popisał się Kike. Pomocnik zdobył pierwszego gola w 41 sekundzie meczu, a drugiego... w 43 sekundzie II połowy. Ekipa z Kraju Basków wygrała 3:1.

Do 1/8 finału Pucharu Króla awansowały już kluby Primera Division - Real Madryt, Atletico Madryt, Villarreal, Real Sociedad, Las Palmas i jeden II-ligowy zespół - Cordoba CF. Pozostałe mecze zostaną rozegrane w czwartek.