Kokpit Kibice

Dawne potęgi. Gdzie dziś grają mistrzowie sprzed lat?

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Widzew Łódź 

Jeden z najbardziej zasłużonych piłkarskich klubów w Polsce. Widzew jest czterokrotnym mistrzem Polski, siedmiokrotnym wicemistrzem, trzykrotnym zdobywcą 3. miejsca w mistrzostwach, zdobywcą Pucharu Polski, Superpucharu Polski. Do tego dwukrotnym zdobywcą Pucharu Intertoto, półfinalistą Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA oraz Pucharu Zdobywców Pucharów.

Czasy takiej świetności to jednak przeszłość. W związku z upadłością klubu pod koniec sezonu 2014/2015, w którym Widzew spadł także z I ligi, powołano 2 lipca 2015 roku do życia nowe stowarzyszenie - Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, które za zgodą PZPN wynikającą z uznania zasług klubu, przystąpiło do rozgrywek IV ligi (grupy łódzkiej).

ZOBACZ WIDEO Jakub Piątek: nawet nie miałem czasu, by coś udowodnić (źródło: TVP SA)

Teraz Widzew występuje w III lidze, w grupie I. W tabeli jest szósty i w tym sezonie raczej nie ma szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Łodzianie jednak imponują i na rundę wiosenną, gdzie Widzew grać będzie na nowym stadionie, sprzedano już blisko siedem tysięcy karnetów. Więcej o aktualnej sytuacji tego klubu przeczytać można TUTAJ.

Czy mecze w ligach niższych niż Lotto Ekstraklasa mogą przyciągnąć na stadion wielu kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (8):