Puchar Króla: Atletico Madryt blisko ćwierćfinału. Ekipa Tytonia z remisem

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe UD Las Palmas 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. W innym spotkaniu w ostatnich sekundach spotkania remis uratowali piłkarze Deportivo La Coruna. Poza kadrą znalazł się jednak Przemysław Tytoń.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / ANGEL MEDINA
Piłkarze UD Las Palmas w tym sezonie nie przegrali żadnego meczu na własnym boisku. Świetną serię przerwało dopiero Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone stworzyli znacznie więcej okazji i zasłużenie wygrali 2:0.

Bohaterem spotkania był Koke. Hiszpański pomocnik najpierw otworzył wynik meczu po strzale z 15. metrów, a już po przerwie rozpoczął akcję na 2:0. 24-latek znalazł na prawym skrzydle Sime Vrsaljko, który dośrodkował na długi słupek bramki Las Palmas. Tam piłkę głową zgrał Kevin Gameiro, a do siatki z najbliższej odległości trafił Antoine Griezmann. Dla Francuza był to pierwszy gol od 23 listopada i meczu Ligi Mistrzów z PSV.

Blisko porażki na własnym boisku było również Deportivo La Coruna. Ekipa z Galicji zremisowała z Alaves 2:2, a wynik meczu ustalono dopiero w 93. minucie. Tradycyjnie w Pucharze Króla poza kadrą meczową znalazł się golkiper Przemysław Tytoń, który ma pewne miejsce w podstawowej jedenastce Deportivo w spotkaniach Primera Division.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!