Maurizio Sarri: Napoli pokazało charakter

Napoli po dramatycznej końcówce pokonało Sampdorię 2:1 w sobotnim meczu Serie A. Maurizio Sarri pochwalił swój zespół za wytrwałość i determinację.

Karol Borawski

Do przerwy Napoli niespodziewanie przegrywało 0:1 z niżej notowaną Sampdorią. W 61. minucie czerwoną kartkę zobaczył Matias Silvestre, a kwadrans później do wyrównania doprowadził Manolo Gabbiadini.

Napoli przeprowadzało kolejne ataki, które przyniosły efekt w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gola na wagę trzech punktów zdobył Lorenzo Tonelli.

- W pierwszej połowie graliśmy za wolno, głównie dlatego, że murawa nie pozwalała na szybkie podania. Ponadto przez ostatnie 10 dni mocno trenowaliśmy i nie mieliśmy świeżości - powiedział Maurizio Sarri.

- Nie graliśmy najlepszego futbolu, ale pokazaliśmy inne umiejętności, jak wytrwałość i determinację. Podjęliśmy ryzyko, w końcówce graliśmy czterema napastnikami - dodał trener.

Po 19 rozegranych meczach Napoli ma 38 punktów i zajmuje trzecie miejsce w Serie A.

Messi, Neymar, Suárez i ich koledzy z FC Barcelona walczą o cenne punkty z groźnym przeciwnikiem, Villarreal! Zobacz to 8 stycznia o 20:40 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Napoli sięgnie po mistrzostwo Włoch?