Sparingowo: MKS Kluczbork zremisował z III-ligowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Roksana Bibiela /
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela /

W rozegranym w sobotę meczu sparingowym MKS Kluczbork zremisował z III-ligowym Ruchem Zdzieszowice 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Robert Tunkiewicz.

Dla MKS-u Kluczbork był to pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Kluczborczanie treningi rozpoczęli tydzień temu i póki co skupiają się nad siłą oraz wydolnością. W starciu z wiceliderem III grupy III ligi MKS miał przewagę, ale długo nie potrafił udokumentować ją bramką.

Gola gospodarze zdobyli w 43. minucie. Wtedy na strzał z dystansu zdecydował się Robert Tunkiewicz, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy rywali, co zmyliło bramkarza Ruchu. Goście wyrównali w 74. minucie, kiedy to kontrę skutecznym trafieniem zakończył Patryk Sowiński. W końcówce MKS miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zawodnikom I-ligowca zabrakło skuteczności.

MKS Kluczbork - Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:0) 1:0 - Robert Tunkiewicz 43' 1:1 - Patryk Sowiński 74'

Skład MKS-u Kluczbork:

I połowa: Grzegorz Wnuk - Kamil Nitkiewicz, Bartosz Brodziński (30' Paweł Gierak), Łukasz Ganowicz, Piotr Kwaśniewski, Lucjan Zieliński, Robert Tunkiewicz, Rafał Niziołek (30' Krzysztof Bodziony), Tomasz Swędrowski, Patryk Gondek (30' Paweł Kubiak, Maciej Kowalczyk.

II połowa: Wojciech Kaczmarek - Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Łukasz Ganowicz (60' Bartosz Brodziński), Jakub Skoczylas, Lucjan Zieliński, Sebastian Deja, Krzysztof Bodziony, Tomasz Swędrowski (60' Rafał Niziołek), Paweł Kubiak, Maciej Kowalczyk (60' Patryk Gondek)

Czy MKS Kluczbork utrzyma się w I lidze?