Sparingowo: od 3:0 do 3:3, grad goli w meczu Śląska Wrocław z Wartą Poznań

Bardzo ciekawie przebiegał sparing Śląska Wrocław z Wartą Poznań. Ekipa Jana Urbana prowadziła już 3:0, jednak beniaminek II ligi odrobił straty i ostatecznie doprowadził do remisu 3:3.

Artur Długosz
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński
Pojedynek Śląska z Wartą rozegrano w Trzebnicy. Dla wrocławian był to pierwszy sprawdzian w zimowym okresie przygotowawczym. Zieloni natomiast wybiegli na boisko już po raz drugi (w sobotę w Grodzisku Wlkp. zremisowali z Koroną Kielce 0:0).

Jan Urban, nowy trener wrocławskiego zespołu, w pierwszej połowie dał szansę młodzieży i zrobił przegląd kadr. Bezwzględnie ta część spotkania miała jednego głównego bohatera - był nim Adrian Łyszczarz, zaledwie 17-letni pomocnik WKS-u, który miał udział przy dwóch golach dla swojej drużyny.

Zielono-biało-czerwoni już na samym początku spotkania objęli prowadzenie właśnie po akcji Łyszczarza, który wyłożył piłkę Bence Mervo. Chwilę później mogło być 2:0, ale Węgier nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty Poznań.

Boisko, które było mocno zmrożone, nie ułatwiało gry obu zawodnikom. Lepiej w mecz weszli jednak wrocławianie, którzy w 19. minucie prowadzili już 2:0, gdy Ostoja Stjepanović efektownie przelobował bramkarza rywali. Chwilę później było już 3:0, kiedy to znów po akcji Łyszczarza tym razem gola strzelił Mario Engels.

Pod koniec pierwszej połowy poznaniacy zaczęli dominować na boisku, czego efektem był najpierw skutecznie wykonany rzut karny, a później bramka zdobyta przez Joshue Baloguna Kayode.

Od początku drugiej połowy Jan Urban do gry wystawił teoretycznie najsilniejszy skład. Gra WKS-u była jednak daleka od ideału, a Warta poszła za ciosem i szybko doprowadziła do wyrównania.

Śląsk groźnie zaatakował dopiero pod koniec meczu, kiedy to Kamil Biliński dwukrotnie obił poprzeczkę. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się remisem 3:3. - Cieszę się z tego, że nie było kontuzji, bo bardzo o to w takich warunkach - mówił po meczu Jan Urban. Szkoleniowiec Śląska chwalił też młodego Adriana Łyszczarza, zdecydowanie najlepszego zawodnika tego spotkania.

Meczem z Wartą piłkarze Śląska zakończyli obóz w Trzebnicy i wrócili do Wrocławia. Kolejny sparing zespół WKS-u zagra z Chrobrym Głogów w piątek o godz. 16.00 w Środzie Śląskiej.

Skład Śląska Wrocław:

I połowa: Pawełek/Kamenar - Zieliński, Wiech, Dwali, Repski, Stjepanović, Łyszczarz, Engels, Łuczak, Idzik, Mervo.

II połowa: Kamenar/Budzyński - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec - Grajciar - Roman, Riera, Pich, Ryota - Biliński.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Śląsk Wrocław pod wodzą Jana Urbana na koniec sezonu zajmie miejsce w czołowej ósemce Lotto Ekstraklasy?