Christian Streich: Dlatego Lewandowski gra w Bayernie

Robert Lewandowski pokazał próbkę geniuszu w piątkowym spotkaniu z Freiburgiem (2:1). Polak zdobył dwa gole, zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. - To dlatego gra w Bayernie Monachium - przyznał trener rywali Christian Streich.

Karol Borawski
PAP/EPA / RONALD WITTEK

Lewandowski doprowadził do wyrównania w 35. minucie spotkania. Po rzucie rożnym odbił piłkę lewą nogą. Mimo interwencji bramkarza, futbolówka znalazła się w bramce.

W 92. minucie reprezentant Polski, mimo asysty obrońcy, przyjął piłkę na klatkę piersiową, a po chwili oddał strzał zewnętrzną częścią stopy. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

- To dlatego Lewandowski gra w Bayernie Monachium - skwitował trener Freiburga Christian Streich.

- Bayern nie miał zbyt wielu okazji, ale nie jestem zły. Musimy zapomnieć o Bawarczykach i zbierać punkty ze słabszymi drużynami. Chłopcy spisali się świetnie, ale jest już po meczu, musimy się skupić na kolejnych zadaniach - dodał.

Po 17 rozegranych meczach SC Freiburg ma 23 punkty i zajmuje ósme miejsce w Bundeslidze.

Mecz na szczycie Serie A w Eleven Sports! 22 stycznia o 12:25 Juventus zmierzy się z Lazio. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?