Serie A: argentyńska siła Juventusu Turyn. Lazio Rzym nie stworzyło hitu

Piłkarze Juventusu Turyn zwyciężyli 2:0 z Lazio Rzym w 21. kolejce i pozostaną liderami Serie A. Pierwszego gola zdobył Paulo Dybala, a drugiego jego rodak Gonzalo Higuain.

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
Hitu nie było. Na boisku potwierdziło się wszystko, o czym mówiły przed meczem statystyki. Juventus Turyn jest szalenie niebezpieczny na własnym boisku, a Lazio Rzym nie radzi sobie ze Starą Damą i generalnie z potentatami Serie A. Już od ponad 600 minut stołeczna drużyna nie strzeliła gola Juventusowi, a co dopiero mówić o zwyciężaniu. Przed przerwą Lazio od czasu do czasu zrywało się do ataku, ale były to szarże godne 12. zespołu w tabeli, a nie drużyny, która jest blisko podium.

Juventus nie miał podobnych problemów. Na prowadzenie wyszedł w 5. minucie, a Paulo Dybala popisał się pięknym strzałem zewnętrznym podbiciem po zgraniu Mario Mandzukicia. Na koniec pierwszego kwadransa zrobiło się 2:0. Gonzalo Higuain skorzystał z płaskiego dośrodkowania Juana Cuadrado. Później blisko zdobycia następnych goli byli Leonardo Bonucci oraz Higuain. Czołowy strzelec ligi trafił głową do siatki, ale sędzia asystent zauważył spalonego.

Mistrz Włoch zagrał w tym spotkaniu trzema napastnikami. Poza autorami goli rodem z Argentyny w jedenastce był Mandżukić. Ofensywny kwartet dopełnił Cuadrado. Po przeciwnej stronie boiska wyróżniał się Sergej Milinković-Savić, którego uderzenie z dystansu przeleciało pół metra obok słupka.

Na początku drugiej połowy Juventus był zdezorganizowany, a niezłe szarże Felipe Andersona i Cristiano Lombardiego dodały smaku widowisku. By zdobyć gola rzymianom brakowało pilnowanego Ciro Immobile i nieobecnego Balde Diao Keity. Więcej miejsca na połowie Lazio miał Dybala, ale zamiast skompletować hat-tricka, oddał dwa niecelne uderzenia ze świetnej pozycji.

Juventus nie zachwycił w drugiej połowie, ale miał korzystny wynik 2:0, co usprawiedliwiało braki. W 80. minucie Higuain mógł dogonić Marco Icardiego w klasyfikacji strzelców. Jednego obrońcę wymanewrował, ale w tym czasie nadbiegli dwaj kolejni i nie pozwolili weteranowi na uderzenie. Niewiele później Higuain opuścił boisko.

Stara Dama zdobyła trzy punkty i zostanie po 21. kolejce na szczycie tabeli. Zarazem przedłużyła swoją passę zwycięstw u siebie do jedenastu i odkuła się po porażce z ACF Fiorentina.

Juventus Turyn - Lazio Rzym 2:0 (2:0)
1:0 - Paulo Dybala 5'
2:0 - Gonzalo Higuain 15'

Juventus: Gianluigi Buffon - Stephan Lichtsteiner (75' Andrea Barzagli), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Kwadwo Asamoah - Sami Khedira, Miralem Pjanić - Juan Cuadrado, Paulo Dybala (82' Tomas Rincon), Mario Mandzukić - Gonzalo Higuain (87' Marko Pjaca).

Lazio: Federico Marchetti - Patric, Stefan de Vrij, Wallace, Stefan Radu (60' Jordan Lukaku) - Marco Parolo, Lucas Biglia (60' Filip Djordjević), Sergej Milinković-Savić - Cristiano Lombardi (66' Alessandro Murgia), Ciro Immobile, Felipe Anderson.

Żółte kartki: Radu, Immobile, Parolo (Lazio).

Sędzia: Davide Massa.