Za szybko uwierzyliśmy, że wygraliśmy ten mecz - wypowiedzi trenerów po meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Po zremisowanym meczu z Piastem Gliwice szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Michał Probierz odczuwał niedosyt. Jego podopieczni nie wykorzystali szansy na pokonanie beniaminka, chociaż niejednokrotnie mogli podwyższyć wynik na 2:0. Zaskoczony potencjałem swoich piłkarzy był trener Dariusz Fornalak. Piast pokazał charakter i niewiele brakowało, a nawet wygrałby piątkowe spotkanie.

Agnieszka Kiołbasa

Michał Probierz (Jagiellonia Białystok): W momencie, gdy wydawało się, że uda nam się dowieźć zwycięstwo do końca, straciliśmy bramkę. Później mieliśmy jednak szczęście, bo drużyna Piasta miała jeszcze sytuacje. W końcówce meczu ani jeden ani drugi zespół nie był zadowolony z remisu. Zrobiło się otwarte spotkanie. Nie powinniśmy podejmować takiego ryzyka, zwłaszcza w meczach na wyjeździe. Mieliśmy kilka sytuacji, nie wykorzystaliśmy ich, ale trzeba się cieszyć chociaż z jednego punktu. W tym meczu jestem niezadowolony zwłaszcza z drugiej połowy, bo pierwsza należała do nas, graliśmy w piłkę. Chyba za szybko uwierzyliśmy w to, że wygraliśmy i dlatego skończyło się remisem.

Dariusz Fornalak (Piast Gliwice): Zdobyliśmy bardzo ważny punkt z drużyną o zdecydowanie większym potencjale piłkarskim. O pierwszej połowie musimy jak najszybciej zapomnieć. Natomiast druga połowa pokazała, że dysponujemy potencjałem, o którym nawet ja nie miałem pojęcia. W pewnym momencie gra była tak szaleńcza, że tak jak trener Probierz, przestraszyłem się, że stracimy ciężko wywalczony punkt. Remis to wynik, który na pewno nie krzywdzi drużyny Piasta.