Juventus upokorzył Romę

W spotkaniu określanym mianem hitu 29. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A Juventus Turyn nie dał szans AS Romie. Stara Dama pokonała w Rzymie zdziesiątkowanych kontuzjami i dyskwalifikacjami Giallorossi aż 4:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa rywalizacji należała do Juventusu. Bianconeri częściej przedostawali się pod pole karne rywala i w końcu znaleźli drogę do bramki Giallorossi. W 34. minucie Vincenzo Iaquinta pięknym strzałem prawą nogą zmusił do kapitulacji Doniego. Osłabieni brakiem wielu kluczowych zawodników rzymianie w pierwszych 45 minutach meczu tylko raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Buffona. Groźnym strzałem popisał się Mirko Vucinić.

Po zmianie stron Roma doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jeremy Meneza do piłki dopadł zupełnie niepilnowany Loria i uderzeniem lewą nogą pokonał bramkarza Starej Damy. Giallorossi długo nie cieszyli się z tego remisu. Osiem minut później ponownie na prowadzenie wyszli goście. Tym razem Iaquinta uprzedził w polu karnym Mexesa i strzałem głową posłał piłkę obok bezradnego Doniego.

W 62. minucie mogło być już po meczu, ale John Arne Rissie po uderzeniu Alessandro Del Piero wybił piłkę z linii bramkowej. Co się odwlecze, to nie uciecze. Zaledwie sześć minut później na 3:1 podwyższył Olof Mellberg. Szwed wykorzystał świetne dośrodkowanie Del Piero i nie dał najmniejszych szans Doniemu.

Na szesnaście minut przed końcem spotkania podopiecznych Luciano Spallettiego dobił rezerwowy Pavel Nedved. Czech pięknym strzałem zza pola karnego zmusił do kapitulacji golkipera rzymian.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem Juventusu. Stara Dama po 29. kolejkach Serie A ma na swoim koncie 62. punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Roma jest szósta. Do tej pory ugrała 46 oczek.

AS Roma - Juventus Turyn 1:4 (0:1)

0:1 - Iaquinta 34'

1:1 - Loria 47'

1:2 - Iaquinta 55'

1:3 - Mellberg 68'

1:4 - Nedved 74'

Roma: Doni, Panucci, Mexes, Loria (62' Montella), Riise, Filipe, Brighi, Tonetto, Baptista, Menez (82' D’Alessandro), Vucinić (90' Stojan).

Juventus: Buffon, Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro, Salihamidzić, Tiago (70' Nedved), Poulsen, Giovinco (72' Marchionni), Iaquinta, Del Piero.

Żółte kartki: Loria, Mexes, Menez (Roma) oraz Tiago, Molinaro (Juventus).