Kamil Glik jak skała. Polak zatrzymał gwiazdy Paris-Saint Germain

Kamil Glik był jednym z najlepszych zawodników AS Monaco w niedzielnym meczu z Paris-Saint Germain. Jego zespół w hicie kolejki zremisował z mistrzami kraju 1:1. Francuzi reprezentantem Polski są zachwyceni.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
"Le Figaro" przyznał Glikowi "7" w 10-stopniowej skali. Tak wysoką notę w zespole ASM dostał jeszcze tylko Bernardo Silva, którego strzał z 92. minuty zapewnił liderowi tabeli bezcenny remis.

- Nie zawiódł. Był autorytarny w swoich interwencjach i panował w powietrzu. Przez cały mecz powstrzymywał ofensywne zapędy rywali. Potwierdził, że w obronie Monaco jest jak skała - piszą Francuzi.

Dwie interwencje naszego zawodnika były kluczowe. Najpierw w 69. minucie po błyskotliwym rajdzie i dośrodkowaniu Thomasa Meuniera Glik w ostatniej chwili uprzedził Edinsona Cavaniego. Już w doliczonym czasie gry Polak zablokował zaś dośrodkowanie z prawego skrzydła. To była w niedzielę ostatnia groźna akcja PSG.

Polak podczas meczu był czujny, przerywał dośrodkowania, dobrze współpracował z kolegami. Przy prostopadłych podaniach defensorzy ASM regularnie zostawiali Cavaniego na spalonym.

Przy bramce zdobytej przez rywali nasz zawodnik nie miał udziału.

- W pierwszej połowie Glik miał wszystko pod kontrolą - piszą dziennikarze "L'Equipe". - Po przerwie, kiedy rywale mocniej przycisnęli Polak udowodnił, że świetnie przewiduje lot piłki i przecina dośrodkowania. Tak, jak w 92. minucie przy centrze Di Marii.

Największy francuski dziennik sportowy występ naszego zawodnika ocenił na "6". Lepszą notę ("7") w jego zespole otrzymał tylko Fabinho. Whoscored.com przyznał Polakowi 6,8, według Squawki nasz zawodnik zasłużył na 3 w 5-gwiazdkowej skali. - Solidny. Interweniował z dużą pewnością - czytamy.

- Mając za rywala Glika, trudno wygrać walkę w powietrzu. Zawodnicy PSG mogą to potwierdzić - piszą dziennikarze francuskiego Eurosportu. Oni przyznali Polakowi "7". "8" dostał tylko Silva.

Monaco dzięki remisowi utrzymało się na pierwszym miejscu w tabeli Ligue 1. Podopieczni Leonardo Jardima mają tyle samo punktów co OGC Nice i trzy oczka przewagi nad Paris Saint-Germain.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AS Monaco zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Francji?