Sparingowo: Górnik Łęczna wysoko pokonał Ruch Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki /
PAP / Marcin Bielecki /

Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii piłkarze Górnika Łęczna zmierzyli się z Ruchem i wysoko, bo 3:0 pokonali chorzowian. Dwa gole zdobył Bartosz Śpiączka, a jednego Aleksander Komor.

Ostatni w tabeli Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów 0:3 przegrał z przedostatnim w lidze Górnikiem Łęczna. Zespół z Lubelszczyzny zrewanżował się za porażkę z Niebieskimi w ekstraklasie 0:4.

Obydwie drużyny przygotowują się do sezonu w Hiszpanii i ostatnio zmierzyły się z węgierskim Diosgyori VTK, z którym Ruch przegrał 1:2, a Górnik wygrał 3:0.

W poniedziałkowym starciu gole zaczęły padać po przerwie. Wynik otworzył Bartosz Śpiączka, wykorzystując błąd obrony Niebieskich, podwyższył Aleksander Komor, wykańczając precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Rezultat ustalił Śpiączka, który dogranie Grzegorza Bonina zamienił na gola.

W poniedziałkowym meczu na boisku po raz pierwszy od września pojawił się Michał Koj. Obrońca doznał w spotkaniu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza poważnej kontuzji głowy i jego kariera stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie zawodnik wrócił do pełni sił, ale na razie będzie musiał występować w specjalnym kasku ochronnym.

Piłkarzy Ruchu w Benicassim czeka jeszcze jeden mecz kontrolny. W czwartek zmierzą się ze Slovanem Liberec.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:3 (0:0) 0:1 - Śpiączka 47' 0:2 - Komor 55' 0:3 - Śpiączka 71'

Ruch Chorzów: Hrdlicka (64' Lech) - Konczkowski (46' Pazio), Helik (46' Grodzicki), Cichocki (67' Koj), Kowalczyk (46' Oleksy) - Przybecki (65' Mazek), Urbańczyk (67' Walski), Gamakow (46' Surma), Lipski (46' Nowak), Moneta (65' Trojak) - Visnakovs (65' Niezgoda).

Górnik Łęczna:

I połowa: Smug - Matei, Bogusławski, Guimaraes, Jarecki, Pruchnik, Vukobratović, Piesio, Pitry, Grzelczak, Ubiparip.

II połowa: Małecki - Sasin, Komor, Szmatiuk, Leandro, Bonin, Tymiński, Danielewicz, Hernandez, Dzalamidze, Śpiączka.

Który z zespołów utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?