Sparingowa sobota: Radomiak postawił się Górnikowi, przełamanie Odry Opole

Radomiak Radom zremisował 1:1 z Górnikiem Łęczna i to jedyna niżej notowana drużyna, która nie przegrała z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy. Pasmo porażek przerwała Odra Opole, która pokonała 2:0 Ruch Zdzieszowice.

Radomiak Radom Newspix / Piotr Kucza / Radomiak Radom
Radomiak Radom wyszedł na prowadzenie w 18. minucie i pozwolił Górnikowi Łęczna na wyrównanie dopiero po godzinie sparingu. Drużyny zaczęły mecz w silnych personalnie składach. Trener Franciszek Smuda wymienił w przerwie całą jedenastkę, a Werner Liczka testował do końca galowe ustawienie. Remis 1:1 z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy to najbardziej wartościowy wynik II-ligowego Radomiaka w okresie przygotowań, a i tak jego piłkarze czuli mały niedosyt.

Możliwość spotkania się z klubem z elity mieli ponadto piłkarze GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec oraz Drutex-Bytovii Bytów, ale choć grają w wyższej lidze niż Radomiak, postawili mniejszy opór.

Pasmo porażek przerwała Odra Opole, która pokonała 2:0 Ruch Zdzieszowice. Za beniaminkiem są w tabeli II ligi Siarka Tarnobrzeg i Puszcza Niepołomice. W meczu tych drużyn padło dziewięć goli. Pięć zdobyła drużyna Tomasza Tułacza, a cztery Siarka. 29 bramek w tym roku zdążyła strzelić Kotwica Kołobrzeg. Wygrana 5:0 z Vinetą Wolin to jej piąta z rzędu w okresie przygotowań.

Na przeciwnym biegunie są na razie zawodnicy MKS-u Kluczbork i Drutex-Bytovii Bytów, którzy od początku roku jeszcze nie zwyciężyli, a jedynie dwa razy zremisowali.

Rozwój Katowice - Rekord Bielsko-Biała 2:4

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom zakończy sezon na szczycie tabeli II ligi?