GKS Katowice lepszy od Juventusu Bukareszt

W rozegranym w Turcji meczu sparingowym GKS Katowice pokonał Juventus Bukareszt 2:0. Bramki dla katowickiego zespołu zdobyli Krzysztof Wołkowicz i Andreja Prokić.

Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Dla GKS-u Katowice był to pierwszy sparing podczas zgrupowania w tureckim Side. Ślązacy pokonali w nim II-ligowca z Rumunii, Juventus Bukareszt. Katowiczanie już w pierwszej połowie stwarzali obie groźne sytuacje pod bramką przeciwnika, ale nie potrafili zamienić ich na bramkę.

W drugiej części spotkania trener Jerzy Brzęczek zdecydował się na kilka zmian, zarówno w składzie, jak i ustawieniu. GKS był mniej groźny od rywali, ale znacznie skuteczniejszy. W 77. minucie katowiczanie wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu Krzysztofa Wołkowicza.

Chwilę później było już 2:0 dla GieKSy. Tym razem Mikołaj Lebedyński w polu karnym wypatrzył Andreję Prokicia, a ten zwodem oszukał obrońców i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

GKS na obozie w Turcji rozegra jeszcze dwa sparingowe spotkania. Rywalami śląskiego zespołu będą Wołyń Łuck oraz Lokomotiw Tbilisi.

GKS Katowice - Juventus Bukareszt 2:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Wołkowicz 77'
2:0 - Andreja Prokić 79'

Skład GKS-u Katowice:

I połowa: Nowak - Frańczak, Wisio, Praznovsky, D. Abramowicz - Zejdler, Kalinkowski - Mandrysz, Foszmańczyk, Cerimagić - Goncerz.

II połowa: Wierzbicki - Duda, Praznovsky, Wisio, Garbacik - Foszmańczyk (60' Wołkowicz), Sapała, Kalinkowski, Szołtys - Prokić, Lebedyński.

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?