Robert Lewandowski: Schalke było bezradne

Robert Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa z Schalke Gelsenkirchen w 1/4 finału Pucharu Niemiec. Kapitan reprezentacji Polski zdobył dwie bramki oraz dorzucił asystę i został bohaterem spotkania. Polak skomentował awans zespołu.

Maciej Kmita
Franck Ribery i Robert Lewandowski PAP/EPA / PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Franck Ribery i Robert Lewandowski
Bayern już po 29 minutach prowadził 3:0, a potem przez godzinę z wyrachowaniem kontrolował to, co działo się na boisku. Robert Lewandowski po końcowym gwizdku był dumny ze swojego zespołu.

- W pierwszych minutach zagraliśmy bardzo dobrze i zdobyliśmy trzy bramki. Schalke nie mogło nic zrobić. W drugiej połowie po prostu graliśmy po swojemu. Wiemy, że gramy co trzy dni, więc tempo nie było zbyt wysokie - skomentował Lewandowski.

Z kapitanem reprezentacji Polski zgadza się bramkarz Schalke, Ralf Faehrmann: - Dostaliśmy prawdziwy cios. W pierwszej połowie po prostu nie było nas na boisku. Byliśmy gorsi od Bayernu w każdym elemencie gry.

Po dublecie ustrzelonym w spotkaniu z Koenigsblauen Lewandowski ma na koncie już 30 bramek zdobytych w 33 występach dla Bayernu w sezonie 2016/2017. 29-latek jest zdecydowanie najlepszym strzelcem mistrza Niemiec.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bayern Monachium zdobędzie Puchar Niemiec 2016/2017?