MKS Kluczbork - Stal Mielec: rzut karny na wagę wygranej

W meczu 20. kolejki Nice I ligi MKS Kluczbork przegrał przed własną publicznością ze Stalą Mielec 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył z rzutu karnego Kamil Radulj.

Łukasz Witczyk

Dla gospodarzy było to niezwykle istotne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. MKS Kluczbork z dorobkiem 12 punktów zamykał tabelę, a do zajmującej pierwszą bezpieczną pozycję Stali Mielec tracił 8 "oczek". W przypadku porażki MKS traciłby już jedenaście punktów do rywali i szanse na utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy byłyby jeszcze mniejsze.

Jednak od pierwszego gwizdka to przyjezdni byli groźniejsi. Na początku spotkania goście mieli dwie dogodne sytuacje, ale zabrakło im skuteczności. Nerwowe rozpoczęcie nie wpłynęło na MKS pozytywnie, ale z biegiem czasu kluczborczanie uspokoili swoją grę. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli w 22. minucie, gdy minimalnie niecelnie strzelił Bartosz Brodziński.

Stal potrafiła stworzyć sobie kilka okazji, ale gościom brakowało pomysłu na zakończenie akcji. Gospodarze bezbramkowy remis do przerwy mogą zawdzięczać szczęściu. Nie była to udana połowa w wykonaniu grającego pod presją MKS-u.

Na początku drugiej połowy to MKS był stroną przeważającą, ale to mielczanie cieszyli się ze zdobycia gola. W 58. minucie rzut karny na bramkę zamienił Kamil Radulj. Była to już trzecia w tym roku jedenastka podyktowana przeciwko kluczborskiemu zespołowi. Stracony gol podłamał gospodarzy, a Stal miała jeszcze kilka okazji, by podwyższyć prowadzenie, ale świetnymi interwencjami popisywał się Wojciech Kaczmarek.

Gospodarze za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania, ale nie udało im się to. MKS stworzył sobie kilka sytuacji, a niewykorzystanych szans mogą żałować Mohamed Essam i Tomasz Chałas. Kluczborczanie po porażce są w trudnym położeniu, natomiast trzy punkty zdobyte na trudnym terenie znacznie podbudowały gości.

MKS Kluczbork - Stal Mielec 0:1 (0:0)
0:1 - Kamil Radulj (k.) 58'

MKS Kluczbork: Wojciech Kaczmarek - Kamil Nitkiewicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Piotr Kwaśniewski, Rafał Niziołek, Krzysztof Bodziony, Dominik Kościelniak (46' Maciej Załęcki), Tomasz Swędrowski (82' Paweł Kubiak), Patryk Gondek (72' Tomasz Chałas), Mohamed Essam.

Stal Mielec: Tomasz Libera - Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Robert Sulewski, Piotr Marciniec, Szymon Sobczak (62' Krzysztof Drzazga), Mateusz Cholewiak, Wasił Panajotow, Aleksandyr Kolew, Krystian Getinger, Kamil Radulj (90' Piotr Głowacki).

Żółte kartki: Kamil Nitkiewicz, Mohamed Essam, Łukasz Ganowicz, Rafał Niziołek, Piotr Kwaśniewski (MKS Kluczbork) oraz Wasił Panajotow, Piotr Marciniec, Sebastian Zalepa, Krystian Getinger, Robert Sulewski, Tomasz Libera (Stal Mielec).

Sędzia: Mateusz Złotek (Lublin)

Czy MKS Kluczbork utrzyma się w I lidze?