Sandecja - Pogoń: pogrom w Nowym Sączu

Sandecja Nowy Sącz 4:0 pokonała na własnym stadionie Pogoń Siedlce. Trzy gole w meczu zdobył Maciej Małkowski. Goście przez niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu.

Michał Piegza
Przed meczem w Nowym Sączu wyżej w tabeli Nice I ligi byli goście. Jednak to o Sandecji mówiło się jako o tym zespole, który może namieszać w czołówce.

Po wyrównanym początku, w kolejnych minutach zaczęła uwidaczniać się przewaga gospodarzy. W  17. minucie pod bramką Pogoni po raz pierwszy zadzwoniono na alarm. Strzał oddał Maciej MałkowskiPrzemysław Frąckowiak zdołał obronić. Cztery minuty później były gracz ekstraklasy był skuteczniejszy. Mateusz Wdowiak dograł do Małkowskiego, a ten mocnym strzałem trafił do bramki siedlczan. Prowadząc wciąż więcej z gry miała Sandecja. W 36. minucie powinno być 2:0, jednak Małkowski uderzając z kilku metrów nie zdobył gola.

Drugą część fatalnie rozpoczęli goście. W 49. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Daniel Chyła i pewne było, że przyjezdnym o dobry wynik w Nowym Sączu będzie szalenie trudno.

Grę w przewadze wykorzystali gospodarze, którzy najpierw zmęczyli Pogoń, a następnie w krótkim czasie wyprowadzili trzy ciosy. W 57. minucie Małkowski uderzył z okolic linii pola karnego i Frąckowiak po raz drugi skapitulował. Pomocnik hat trick skompletował cztery minuty później, kiedy dobił strzał Kamila Słabego. Po kolejnych siedmiu minutach było już 4:0. Szybką akcję przeprowadził Wdowiak, podał do Bartłomieja Dudzica, a ten wykorzystał sytuację sam na sam.

Wysoko prowadząc gospodarze kontrolowali przebieg gry i już nie stworzyli sobie klarownej okazji do zdobycia kolejnego gola. Natomiast goście od momentu straty drugiej bramki marzyli o szybkim końcu pojedynku.

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 4:0 (1:0)
1:0 - Małkowski 21'
2:0 - Małkowski 57'
3:0 - Małkowski 61'
4:0 - Dudzic 68'

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby - Mateusz Wdowiak (69' Tomasz Zając), Michał Gałecki, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (79' Adrian Basta), Maciej Małkowski - Bartłomiej Dudzic (73' Adrian Danek).

Pogoń Siedlce: Przemysław Frąckowiak - Łukasz Wójcik, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Jakub Szrek, Marcin Paczkowski (64' Dariusz Zjawiński), Piotr Mroziński, Marcin Burkhardt, Michał Bajdur (75' Robert Janicki) - Grzegorz Tomasiewicz (56' Konrad Wrzesiński).

Żółte kartki: Wdowiak (Sandecja) oraz Jędrych, Chyła (Pogoń).

Czerwona kartka: Chyła (Pogoń) /49, za dwie żółte/.

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).