Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Znane drużyny na peryferiach futbolu. Znasz te zespoły, sprawdź gdzie grają

III-ligowy Widzew Łódź sprzedał już ponad 15 tysięcy karnetów, co jest rekordem Polski. W niższych klasach rozgrywkowych nie brakuje drużyn, które przeciętny kibic doskonale kojarzy. Czy wiesz, gdzie teraz występują te zespoły?
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Widzew Łódź (III liga, 6. miejsce)

Jeden z najbardziej zasłużonych piłkarskich klubów w Polsce. Widzew jest czterokrotnym mistrzem Polski, siedmiokrotnym wicemistrzem, trzykrotnym zdobywcą 3. miejsca, zdobywcą Pucharu Polski, Superpucharu Polski. Do tego dwukrotnym zdobywcą Pucharu Intertoto, półfinalistą Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA oraz Pucharu Zdobywców Pucharów.

Czasy takiej świetności to jednak przeszłość, chociaż teraz Widzew stara się odzyskać swój blask i jest na dobrej drodze ku temu, o czym świadczy liczba sprzedanych karnetów.

W związku z upadłością klubu pod koniec sezonu 2014/2015, w którym Widzew spadł także z I ligi, 2 lipca 2015 roku powołano do życia nowe stowarzyszenie - Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, które za zgodą PZPN, wynikającą z uznania zasług klubu, przystąpiło do rozgrywek IV ligi (grupy łódzkiej).

Teraz Widzew występuje w III lidze, w grupie I. W tabeli jest szósty i w tym sezonie raczej nie ma szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej (do lidera traci dwanaście punktów). Łodzianie, mimo iż występują zaledwie w III lidze, zachwycają jednak całą Polskę. Na rundę wiosenną, którą Widzew rozgrywać będzie na nowym stadionie, sprzedano już ponad 15 tysięcy karnetów. To nowy rekord Polski bez podziału na klasę rozgrywkową! Pierwsze spotkanie ligowe "u siebie" w 2017 roku Widzew rozegra 18 marca z Motorem Lubawa, a mecz ma obejrzeć komplet publiczności.

Jak natomiast radzi sobie inny zasłużony klub z Łodzi, ŁKS? 

Czy rozgrywki w III lidze mogą być atrakcyjne dla kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0):