Serie A: zimny prysznic dla Interu Mediolan. Uratował punkt dzięki błędom Harta

Inter Mediolan zremisował 2:2 na stadionie Torino FC w 29. kolejce Serie A. Przy obu golach dla zespołu Stefano Pioliego popełnił błąd Joe Hart.

PAP/EPA
Inter Mediolan zdemolował w poprzedniej kolejce 7:2 Atalantę Bergamo, rewelację tego sezonu Serie A. Zagrać równie błyskotliwie nie był w stanie, mimo to pojechał do Turynu w roli faworyta i podział punktów jest dla niego rozczarowaniem. Cieszą się z niego konkurenci Interu do miejsca w europejskich pucharach: Lazio, AC Milan i wspomniana Atalanta.

Drużynę z Mediolanu wyprowadził na prowadzenie Geoffrey Kondogbia w 28. minucie po solowym rajdzie w pole karne. Nie popisał się w tej sytuacji bramkarz Joe Hart, który powinien zatrzymać piłkę po płaskim strzale, a wrzucił ją sobie do bramki. Konkurentem Anglika w następnym sezonie może być Vanja Milinković-Savić, obecnie golkiper Lechii Gdańsk, o ile Hart w ogóle pozostanie w Turynie.

Błąd byłego zawodnika Manchester City naprawili piłkarze z pola. W nieco ponad 30 minut Torino FC odrobiło stratę z nawiązką i ciekawe, że ani jednego gola dla gospodarzy nie strzelił Andrea Belotti, lider klasyfikacji strzelców Serie A. Pierwsza bramka była dziełem Daniele Baselliego, a druga, bardzo elegancka Afriyie Acquaha. Były klub Kamila Glika prowadził 2:1.

Inter uratował w tej sytuacji punkt. Do kompromisowego 2:2 doprowadził w 63. minucie Antonio Candreva po dośrodkowaniu Ivana Perisicia, które powinien zatrzymać Hart.

Torino FC - Inter Mediolan 2:2 (1:1)
0:1 - Geoffrey Kondogbia 28'
1:1 - Daniele Baselli 34'
2:1 - Afriyie Acquah 60'
2:2 - Antonio Candreva 63'

Torino: Joe Hart - Davide Zappacosta, Luca Rossettini, Emiliano Moretti, Cristian Molinaro - Daniele Baselli (85' Maxi Lopez), Sasa Lukić, Afriyie Acquah - Juan Manuel Iturbe (71' Iago Falque), Andrea Belotti, Adem Ljajić (66' Lucas Boye).

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Gary Medel (58' Jeison Murillo), Joao Miranda, Cristian Ansaldi - Roberto Gagliardini, Geoffrey Kondogbia (77' Marcelo Brozović) - Antonio Candreva, Ever Banega (61' Eder), Ivan Perisić - Mauro Icardi.

Pokaż całą tabelę

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Stefano Pioli powinien trenować Inter Mediolan w następnym sezonie?