Premier League: wielkie tempo, pomyłki sędziowskie i dwa gole w hicie

Remisem 1:1 zakończył się hitowy mecz Premier League pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, ale błędy popełnił arbiter spotkania.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Jason Cairnduff
Pierwsza połowa była prowadzona w szaleńczym tempie. Spotkały się dwa zespoły, które lubią i potrafią grać ofensywie. Akcje w ekspresowym tempie przemieszczały się z jednego pola karnego pod drugie, ale w pierwszych 45. minutach zabrakło goli.

Natomiast mieliśmy kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego. Wydaje się, że po rzucie karnym powinny otrzymać obie drużyny. Manchester City po tym jak James Milner sfaulował tuż przed bramką Rahema Sterlinga, a po drugiej stronie Nicolas Otamendi wytrącił z równowagi pędzącego sam na sam z bramkarzem Sadio Mane.

Ani w jednej, ani w drugiej sytuacji Michael Oliver nie wskazał na punkt oddalony o jednaście metrów od bramki przeciwnika.

Zrobił to dopiero w 52. minucie i wywołał spore kontrowersje. Gael Clichy najpierw trącił piłkę, a dopiero potem Roberto Firmino. Francuz był zszokowany, że sędzia podyktował rzut karny, a na dodatek Michael Oliver wlepił mu żółtą kartkę.

James Milner sytuacji nie zmarnował, zmylił Caballero i zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie - wszystkie po uderzeniach z rzutu karnego.

Man City po tej sytuacji był nieco oszołomiony, ale wrócił do gry i 21 minut przed końcem z prawej flanki płasko w pole karne zacentrował Kevin De Bruyne. Mało widoczny do tej pory Sergio Aguero pokonał bramkarza i zapewnił Belgowi dziesiątą asystę w Premier League.

Skoro mowa o De Bruyne to kilka minut później piłka po jego strzale trafiła w słupek. Natomiast w doliczonym czasie gry po jego dośrodkowaniu fatalnym pudłem "popisał" się Aguero.

Ostatecznie na Etihad Stadium więcej goli nie padło i po arcyciekawym meczu padł remis 1:1.

Manchester City - Liverpool FC 1:1 (0:0)
0:1 - James Milner (k.) 52'
1:1 - Sergio Aguero 69'

Man City: Caballero - Fernandinho, Otamendi, Stones, Clichy - Toure (65' Sagna) - Sterling, De Bruyne, Silva, Sane (83' Fernando) - Aguero.

Liverpool: Mignolet - Clyne, Matip, Klavan, Milner - Wijnaldum, Can, Lallana - Mane, Firmino (89' Leiva), Coutinho (72' Origi).

Żółte kartki: Clichy, Toure, Silva (Man City) oraz Can, Matip, Mane (Liverpool).

Sędzia: Michael Oliver.

Która drużyna na koniec sezonu zajmie wyższe miejsce?