14 goli w pięciu sobotnich sparingach

W sobotę odbyło się pięć meczów kontrolnych z udziałem zespołów ekstraklasy i I ligi. Najlepszą skutecznością popisał się PGE GKS Bełchatów, który rozgromił młodzieżowców swojego klubu aż 7:0. Porażek z drużynami zagranicznymi doznały Cracovia Kraków oraz Górnik Zabrze. Zwycięstwa z rywalami krajowymi odnotowały natomiast GKP Gorzów Wlkp. i Wisła Kraków.

Szymon Mierzyński

PGE GKS Bełchatów - PGE GKS Bełchatów ME 7:0 (4:0)
bramki dla PGE GKS: Dziedzic (2), Janus (2), Adamiec, Pieczara, Sobczak

PGE GKS Bełchatów: Kozik - Fonfara, Stolarczyk, Magdoń, Chałas - Janus, Tosik, Kuklis (78' Bocian), Adamiec, Dziedzic - Sobczak (46' Pieczara).

PGE GKS Bełchatów ME: Budziłek - Lipiński, Kalkowski, Słomian, Michalak - Bocian, Korenik, Stąporski, Kuświk, Wolański, Pieczara; grali także: Paprocki, Sobala, Jacak.

Pogoń Szczecin - GKP Gorzów Wlkp. 1:2 (0:0)
0:1 - Traore 62'
1:1 - Lebedyński 86'
1:2 - Sawala 90'

Pogoń Szczecin: I połowa: Binkowski - Zawadzki, Nowak (31' Koman), Dymek, Petasz - Chi-Fon, Biliński, Sobczyński, Woźniak - Wólkiewicz, Ropiejko; II połowa: Wójcik - Skrzypek, Koman, Dymek, Petasz - Rydzak, Parzy, Szczyrba, Mohamadou - Sieniawski (Lebedyński), Ropiejko.

GKP Gorzów Wlkp.: Hładowczak (46' Janukiewicz) - Ziemniak (46' Łuszkiewicz, 65' Ziemniak), Obem, Jakosz, Truszczyński - Maliszewski (46' Szałas), Ibrahim (46' Sawala), Sing, Kaczmarczyk (46' Cieciura) - Piątkowski (46' Drozdowicz), Traore.

Czerwona kartka: Nowak /31' za faul/ (Pogoń).

MSK Żilina - Cracovia Kraków 1:0 (1:0)
1:0 - Karoglan 9'

MSK Żilina: Pernis - Tesak, Guldan, Karoglan, Rilke - Adauto (68' Kvesic), Jez, Oravec, Piacek - Belak, Sourek.

Cracovia Kraków: I połowa: Cabaj - Szeliga, Karwan, Tupalski, Derbich - Pawlusiński, Baran, Murawski, Dudzic - Klich (39' Nowak) - Ślusarski; II połowa: Cabaj - Kulig, Murawski (72' Karwan), Kostrubała, Mierzejewski (90' Dudzic) - Mariusz Sacha, Kłus, Wasiluk, Moskała - Nowak - Tatara (75' Derbich).

Żółte kartki: Piacek (MSK) oraz Baran, Dudzic (Cracovia).

Widzów: 1500.

Polonia Bytom - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
0:1 - Niedzielan 51'
0:2 - Beto 85'

W 60. minucie Marek Bazik (Polonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Ilie Cebanu obronił).

Polonia Bytom: Kiełpin - Hricko (70' Szufryn), Klepczyński, Killar, Sokolenko, Trzeciak (59' Bębenek), Brzęczek (59' Mróz), Grzyb, Bazik, Jaromin (80' Niziolek), Zieliński (46' Podstawek).

Wisła Kraków: Cebanu (89' Marzec) - Singlar, Głowacki (46' Marcelo), Baszczyński (89' Brózda), Zieńczuk (70' Piotr Brożek), Łobodziński, Sobolewski (46' Gołoś), Cantoro, Jirsak, Niedzielan, Ćwielong (46' Beto).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Górnik Zabrze - Biełszyna Bobrujsk 0:1 (0:1)
0:1 - 6'

Skład Górnika: Nowak - Bonin, Smirnovs, Pazdan (46' Banaś), Magiera - Szczot, Danch (46' Przybylski), Kizys, Kołodziej, Zahorski - Jarka.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!