Bundesliga: szalony mecz w Leverkusen, Błaszczykowski jednym z bohaterów VfL Wolfsburg

W niedzielę rozegrano dwa ostatnie mecze 26. kolejki Bundesligi. FC Ingolstadt 04 pokonał 1.FSV Mainz, a Bayer Leverkusen po szalonym spotkaniu zremisował z VfL Wolfsburg 3:3. Jednym z bohaterów gości był Jakub Błaszczykowski.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN

Wszystko wskazywało na to, że Bayer Leverkusen odniesie zwycięstwo, które zbliży ten zespół do strefy gwarantującej udział w Lidze Europy. Aptekarze w 40. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Karima Bellarabiego, który wykorzystał świetne dogranie Charlesa Aranguiza. W 65. minucie było 2:0 dla gospodarzy. Kevin Volland z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, a asystę zanotował Kai Havertz.

W końcówce obudzili się gospodarze. W 80. minucie Jakub Błaszczykowski dograł w kierunku Mario Gomeza, a ten dał gościom nadzieję na zdobycie co najmniej punktu. Chwilę później był już remis, a gola znów zdobył Gomez, lecz tym razem asystował Maximilian Arnold, który dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego.

W 87. minucie Błaszczykowski wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Gomez i w 7 minut skompletował hat-tricka. Goście z prowadzenia cieszyli się tylko dwie minuty, gdyż w końcówce błąd defensywy rywali wykorzystał Havertz.

Drugie niedzielne spotkanie również przysporzyło sporo emocji. Dzięki wygranej FC Ingolstadt 04 przedłużył swoje szanse na utrzymanie, choć drużynie tej trudno będzie zachować ligowy byt. Po 26. kolejce do bezpiecznego miejsca FC Ingolstadt 04 traci 7 punktów. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 10. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Markusa Suttnera z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Romain Bregerie.

Zespół z Ingolstadt prowadzenie utrzymywał do 71. minuty. Wtedy to uderzeniu z rzutu wolnego gola zdobył Levin Oztunali. Chwilę później było już 2:1 dla gospodarzy, którzy mieli dużo szczęścia. Piłka po dośrodkowaniu Florenta Hadergjonaja otarła się o stopę obrońcy i nabrała dziwnej rotacji, wpadając do siatki obok zdezorientowanego bramkarza.