GKS Katowice - Miedź Legnica: dwa zabójcze ciosy gości

W meczu otwierającym 26. kolejkę Nice I ligi GKS Katowice przegrał na własnym stadionie z Miedzią Legnica 0:2. Gole dla gości w końcówce zdobyli Damian Rasak i Jakub Vojtus.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica

Obie drużyny w tym sezonie liczą się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Wyżej w tabeli sklasyfikowany był GKS Katowice, który zajmował trzecią lokatę i do lidera tracił punkt. O pięć "oczek" mniej od GieKSy miała Miedź Legnica. Mecz ten dla gości miał bardzo ważne znaczenie, gdyż porażka mogła oznaczać koniec marzeń o najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zarówno GKS, jak i Miedź od pierwszego gwizdka nie zdecydowały się na podjęcie ryzyka. Obie ekipy dobrze grały w defensywie, powstrzymując kolejne akcje rywali i nie pozwalając rywalom na wiele w ataku. Najlepszą okazję w pierwszej części gry zmarnował Paweł Mandrysz, który po podaniu Tomasza Foszmańczyka oddał niecelny strzał.

Po przerwie obraz gry zaczął ulegać zmianie. Obie ekipy otworzyły się i częściej stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Swoich szans szukał Foszmańczyk, ale jego strzały były blokowane. W szeregach katowiczan dużo było niedokładności, co sprawiło, że GKS ponownie nie odniósł zwycięstwa przed własną publicznością, a do tego nie strzelił gola.

Miedź przycisnęła w ostatnim kwadransie. W 81. minucie Wojciech Łobodziński wykorzystał błąd Olivera Praznovsky'ego i dograł do Damiana Rasaka, który precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Abramowicza. Stracony gol sprawił, że GKS mocniej ruszył do ataków, co wykorzystali legniczanie.

W 87. minucie po kapitalnej akcji Miedź podwyższyła prowadzenie. Gola po dograniu Marquitosa zdobył Jakub Vojtus. Tym samym goście włączyli się do walki o Lotto Ekstraklasę. Po czwartkowym meczu do strefy gwarantującej awans traci już tylko dwa "oczka".

GKS Katowice - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
0:1 - Damian Rasak 81'
0:2 - Jakub Vojtus 87'

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky, Adrian Frańczak, Bartłomiej Kalinkowski, Igor Sapała (84' Krzysztof Wołkowicz), Paweł Mandrysz (59' Kamil Jóźwiak), Grzegorz Goncerz, Tomasz Foszmańczyk, Mikołaj Lebedyński (71' Andreja Prokić).

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak (68' Hunter Gorskie), Tomasz Midzierski, Rumen Trifonov (90' Mladen Bratulović), Jonatan De Amo, Łukasz Garguła, Marquitos, Petteri Forsell (76' Jakub Vojtus), Wojciech Łobodziński, Damian Rasak, Petteri Pennanen.

Żółte kartki: Grzegorz Bartczak (Miedź Legnica).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Dwa legendarne kluby włoskiej piłki, Inter i AC Milan, walczą o dominację w swoim mieście! Zobacz derby Mediolanu NA ŻYWO w sobotę o 12:25 na kanale Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Miedź Legnica awansuje do Lotto Ekstraklasy?