Nice I liga: Miedź Legnica coraz wyżej

Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie Znicz Pruszków i znalazła się w ścisłej czołówce Nice I ligi. Gole dla gospodarzy zdobywali Jakub Vojtus i Łukasz Garguła.

Michał Piegza
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Miedź do końca sezonu siedem z ośmiu meczów rozgrywając na własnym stadionie jest jednym z kandydatów do awansu. Kolejnym krokiem ku założonemu celowi miały być trzy punkty w potyczce z beniaminkiem Zniczem. Pruszkowanie po chwilowym przebudzeniu ponownie zacięli się i znajdują się w trudnej sytuacji.

Gospodarze szybko zdobyli gola. W 10. minucie w pole karne dośrodkował Wojciech Łobodziński, a Jakub Vojtus głową trafiła do siatki.

Dzięki bramce podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mogli kontrolować przebieg spotkania. Piłkarze Miedzi nie cofnęli się, ale dalej atakowali. Jednak do przerwy prowadzenia nie podwyższyli. W 42. minucie mogło być 2:0, ale po kolejnym precyzyjnym dograniu Łobodzińskiego głową niecelnie uderzył Marquitos.

Po zmianie stron Znicz starał się zaatakować, jednak wciąż to gospodarze mieli więcej do powiedzenia i dążyli do podwyższenia wyniku. W 57. minucie w końcu padł drugi gola dla legniczan. Na strzał z ok. 16 metrów zdecydował się Łukasz GargułaPiotr Misztal nie był w stanie obronić uderzenia. Dziesięć minut później drugą bramkę w meczu powinien zdobyć Vojtus, ale skiksował. Kwadrans przed końcem w dobrej sytuacji nie trafił Marquitos.

W końcówce gracze Miedzi cofnęli się, co mogli wykorzystać goście. Po rzucie rożnym i strzale Adriana Paluchowskiego bardzo dobrze interweniował Paweł Kapsa i dzięki temu zachował czyste konto.

Miedź Legnica - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

1:0 - Jakub Vojtus 10'
2:0 - Łukasz Garguła 57'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Wojciech Łobodziński, Damian Rasak, Petteri Pennanen (49' Łukasz Garguła), Petteri Forsell (76' Michał Bartkowiak), Marquitos - Jakub Vojtus (87' Mladen Bartulović).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Mateusz Długołęcki, Marcin Rackiewicz - Aleksander Jagiełło, Andrzej Niewulis (80' Maksymilian Banaszewski), Maciej Machalski, Tomas Borek, Patryk Kubicki (64' Krzysztof Kopciński) - Przemysław Kita (61' Adrian Paluchowski).

Żółta kartka: Niewulis (Znicz).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Miedź Legnica awansuje do Lotto Ekstraklasy?