Premier League: Kamil Grosicki coraz bliżej bramki

Kamil Grosicki w sobotę nie strzelił gola z Southampton (0:0), ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek. Polak w pierwszej połowie należał do najlepszych na boisku.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City Getty Images / Michael Regan / Kamil Grosicki w barwach Hull City
W pierwszej połowie lepszym zespołem było Hull City. Tygrysy, które na wyjeździe przegrały 14 z 18 spotkań, tym razem rozpoczęły mecz dużo lepiej niż zazwyczaj. Pierwszą okazje miał Kamil Grosicki, który po kontrze otrzymał piłkę tuż przed bramką. Polak nie zastanawiał się i od razu oddał płaski strzał, jednak trafił w boczną siatkę.

Później Hull wywalczyło rzut wolny 25 metrów od bramki rywali. Do piłki podszedł Kamil Grosicki i oddał bardzo dobry strzał. Piłka trafiła jednak w zewnętrzną część słupka i wyszła poza plac gry. Bramkarz nawet nie drgnął w tej sytuacji i zabrakło kilku centymetrów, żeby "Grosik" cieszył się z pierwszego gola w Premier League.

Po zmianie stron widowisko stało się bardzo, bardzo przeciętne. Do poziomu dostosował się Kamil Grosicki, który nie był aktywny i w 82. minucie został zmieniony.

Emocje wróciły w doliczonym czasie gry, gdy Alfred N'Diaye sfaulował we własnym polu karnym Mayę Yoshidę i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Dusan Tadić i chociaż oddał silny, płaski strzał, to Eldin Jakupović sparował futbolówkę na korner.

Hull City zremisowało zatem 0:0 i ma trzy punkty przewagi nad Swansea City, która w niedzielę zagra na Old Trafford z Manchesterem United.

Kolejne czyste konto w Bournemouth zaliczył Artur Boruc. Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, a na dodatek Joshua King w 88. minucie spotkania z Sunderlandem zdobył zwycięskiego gola. Porażka ta sprawiła, że Czarne Koty są pierwszym zespołem, który pożegnał się z Premier League w tym sezonie.

Wyniki 34. kolejki Premier League:

Southampton - Hull City 0:0

W 91. minucie Dusan Tadić (Southampton) nie strzelił rzutu karnego (Jakupović obronił).

Stoke City - West Ham United 0:0

Sunderland AFC - AFC Bournemouth 0:1 (0:0)
0:1 - Joshua King 88'

West Bromwich Albion - Leicester City 0:1 (0:1)
0:1 - Jamie Vardy 43'

Crystal Palace - Burnley FC 0:2 (0:1)
0:1 - Ashley Barnes 8'
0:2 - Andre Gray 85'

Czy Hull City utrzyma się w Premier League?