Premier League: Arsenal nie składa broni w walce o Ligę Mistrzów

Strata punktów w zaległym meczu z Southampton praktycznie pogrzebałaby szanse Arsenalu na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce Premier League. Niespodzianki jednak nie było i londyńczycy wygrali na St Mary's Stadium 2:0.

Szymon Mierzyński
Mecz Southampton - Arsenal PAP/EPA / PAP/EPA/GERRY PENNY / Mecz Southampton - Arsenal
Pierwsza połowa przebiegła kompletnie nie po myśli Kanonierów, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy rywala i bili głową w mur. Jakby tego było mało, pecha miał Alex Oxlade-Chamberlain, który opuścił boisko z kontuzją ścięgna udowego i pierwsze diagnozy mówią, że to może być dla niego koniec sezonu.

Po przerwie ekipa Arsene'a Wengera też nie olśniła, ale wygrała ten mecz dzięki indywidualnościom. Wynik otworzył w 60. minucie Alexis Sanchez, który po profesorsku oszukał w polu karnym dwóch rywali i pokonał Frasera Forstera płaskim uderzeniem. Drugie trafienie to natomiast dzieło Oliviera Girouda. Rezerwowy gości wykonał egzekucję z kilku metrów po zgraniu głową Aarona Ramseya.

Arsenal zwyciężył 2:0 i ma teraz trzy punkty straty do Manchesteru City, który otwiera pierwszą czwórkę. Drużynie z Londynu pozostały jeszcze do rozegrania trzy spotkania - ze Stoke City na wyjeździe, a także z Sunderlandem i Evertonem u siebie.

Southampton - Arsenal Londyn 0:2 (0:0)
0:1 - Alexis Sanchez 60'
0:2 - Olivier Giroud 83'

Southampton: Fraser Forster - Cedric Soares, Jack Stephens, Maya Yoshida, Ryan Bertrand, Steven Davis, Oriol Romeu, James Ward-Prowse (70' Sofiane Boufal), Dusan Tadić (80' Jay Rodriguez), Manolo Gabbiadini, Nathan Redmond (70' Shane Long).

Arsenal Londyn: Petr Cech - Rob Holding, Shkodran Mustafi, Nacho Monreal, Alex Oxlade-Chamberlain (36' Hector Bellerin), Aaron Ramsey, Granit Xhaka, Kieran Gibbs, Mesut Oezil (89' Francis Coquelin), Danny Welbeck (80' Olivier Giroud), Alexis Sanchez.

Żółte kartki: James Ward-Prowse (Southampton) oraz Mesut Oezil, Hector Bellerin (Arsenal Londyn).

Sędzia: Jonathan Moss.

Widzów: 31 474.