II liga: remis przedłużył nadzieję Polonii Bytom

Polonia Bytom zremisowała 1:1 z Olimpią Zambrów i ma jeszcze szansę na utrzymanie na szczeblu centralnym. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Polonii Warszawa z Rozwojem Katowice.

Polonia Bytom była zagrożona spadkiem już w piątek. Warunkami były jej porażka w meczu z Olimpią Zambrów i wygrana Rozwoju Katowice na stadionie Polonii Warszawa. Nie spełnił się żaden z nich.

Drużyna ze Śląska postanowiła zaatakować od początku przeciwnika, który w rundzie wiosennej ma na koncie najwięcej porażek w lidze. Karę za zbyt ochocze szarże mógł wymierzyć Fabian Piasecki, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku.

Polonia Bytom wyszła na prowadzenie dzięki strzałowi Mateusza Słodowego w 35. minucie. To pierwsza bramka defensora ze Śląska w sezonie.

W 56. minucie odpowiedział mu rasowy napastnik. Piasecki tradycyjnie wziął na siebie odpowiedzialność po faulu w polu karnym i zamienił jedenastkę w gola na 1:1. Piasecki z 13 trafieniami jest współliderem klasyfikacji strzelców. Na szczycie rankingu towarzyszą mu Leandro z Radomiaka Radom oraz Łukasz Pietroń z Olimpii Elbląg.

Na grę zambrowian wpłynęły pozytywnie zmiany dokonane w przerwie. Trener Tomasz Kulawik wprowadził na boisko z ławki rezerwowych Marcina Byszewskiego i Sebastiana Szerszenia.

Wynik drugiego meczu Polonii Warszawa z Rozwojem Katowice został ustalony dopiero w 94. minucie. Wówczas Damian Kowalczyk doprowadził do remisu 1:1.

Polonia Bytom - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Słodowy 35'
1:1 - Fabian Piasecki (k.) 56'

Polonia: Marcin Michalak - Mateusz Słodowy, Peter Janosik, Peter Basista (90' Jakub Żmuda), Michał Szal - Michał Chrabąszcz, Jakub Kuzdra - Sławomir Musiolik (86' Daniel Barbus), Marcin Lachowski, Kamil Włodyka (86' Adam Varadi) - Krzysztof Zaremba.

Olimpia: Piotr Czapliński – Hubert Grzybowski (83' Karol Buzun), Michał Kuczałek, Błażej Cyfert, Michał Kołodziejski - Daniel Michałowski, Marcin Przybylski (46' Marcin Byszewski) - Kacper Falon (46' Sebastian Szerszeń), Patryk Brzeski (73' Rafał Włodarczyk), Karol Zieliński - Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Kuzdra, Zaremba, Szal (Polonia) oraz Michałowski, Przybylski, Cyfert, Szerszeń, Kuczałek (Olimpia).

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

Polonia Warszawa - Rozwój Katowice 1:1 (0:0)
1:0 - Mariusz Marczak 57'
1:1 - Damian Kowalczyk 90'

W ten weekend walczący o mistrzostwo Hiszpanii Real Madryt rozegra trudny mecz z Sevilla FC. Zobacz hit LaLiga Santander 14 maja o 19:55 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Bytom wygra jeszcze mecz w tym sezonie?