Lotto Ekstraklasa: "11" 33. kolejki według WP SportoweFakty

Po trzech piłkarzy Legii Warszawa i Śląska Wrocław, po dwóch przedstawicieli Jagiellonii Białystok i Korony Kielce oraz zawodnik Lechii Gdańsk - kto znalazł się w "11" 33. kolejki Lotto Ekstraklasy według WP SportoweFakty?

Maciej Kmita

Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk)

Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała z Koroną Kielce, a bohaterem biało-zielonych był właśnie Słowak, który zachował czyste konto po raz czwarty w rundzie wiosennej. Choć Lechia była faworytem spotkania, Dusan Kuciak miał mnóstwo pracy na linii. W 23. minucie zatrzymał Macieja Górskiego w sytuacji sam na sam, kilka minut później obronił efektowną "przewrotkę" Rafała Grzelaka, a po przerwie wygrał kolejny pojedynek z Górskim.