Bundesliga: pewny triumf Bayernu Monachium, Robert Lewandowski bez gola

W meczu 34. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał SC Freiburg 4:1. Monachijczycy zdeklasowali rywali i mistrzowski sezon zakończyli przekonującym triumfem.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA

Mecz ten był dla trzech piłkarzy pożegnaniem z Bayernem Monachium. Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się kilkuminutowa ceremonia, podczas której specjalne prezenty otrzymali Tom Starke, Philipp Lahm oraz Xabi Alonso, którzy po tym sezonie kończą profesjonalne kariery. To sprawiło, że mecz rozpoczął się z opóźnieniem.

Z kolei dla Roberta Lewandowskiego była to ostatnia odsłona walki o armatkę dla najlepszego strzelca Bundesligi. Przed ostatnią kolejką Polak miał jedno trafienie przewagi nad Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. W starciu z SC Freiburg kapitan reprezentacji Polski nie powiększył swojego dorobku, a Gabończyk strzelił dwa gole i to on został królem strzelców.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Bayernu. Już w 4. minucie Arjen Robben w swoim stylu uderzył lewą nogą z okolic narożnika pola karnego. Bawarczycy mieli dużą przewagę i co chwilę stwarzali groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Brakowało im jednak skuteczności, przez co do przerwy Bayern prowadził 1:0.

Mało okazji do powiększenia swojego bramkowego dorobku miał Lewandowski. Polak robił wszystko, by strzelić choć jednego gola, ale nie udało mu się to. Co prawda raz piłka po jego strzale wylądowała w siatce, ale sędzia - słusznie - dopatrzył się spalonego.

W drugiej połowie goście radzili sobie coraz lepiej. SC Freiburg rywalizował o grę w europejskich pucharach i chciał co najmniej zremisować w Monachium. Jednak w 74. minucie ich marzenia o wywiezieniu punktu prysły niczym bańka mydlana. Arturo Vidal uderzył z osiemnastu metrów, a bramkarz rywali był bez szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później jedynego gola zdobyli goście. Po szybkiej akcji Vincenzo Grifo zagrał prostopadle w pole karne, a podanie wykorzystał wprowadzony kilka chwil wcześniej na boisko Nils Petersen. Ten spokojnym strzałem pokonał Starke. Było to jednak wszystko, na co tego dnia było stać zespół z Freiburga.

W końcówce Bayern potwierdził swoją dominację. W doliczonym czasie gry mistrzowie Niemiec zdobyli jeszcze dwie bramki. Po kontrze Robben podał do Francka Ribery'ego, a ten strzelał z ostrego kąta i piłka dość szczęśliwie wpadła do siatki, odbijając się najpierw od słupka. Z kolei kilka chwil później Lewandowski zaliczył asystę przy trafieniu Joshuy Kimmicha.

Bayern Monachium - SC Freiburg 4:1 (1:0)
1:0 - Arjen Robben 4'
2:0 - Arturo Vidal 74'
2:1 - Nils Petersen 76'
3:1 - Franck Ribery 90+1'
4:1 - Joshua Kimmich 90+4'

Bayern Monachium: Tom Starke - Juan Bernat, David Alaba, Jerome Boateng (11' Joshua Kimmich), Philipp Lahm (87' Rafinha) - Xabi Alonso (81' Franck Ribery), Arturo Vidal - Kingsley Coman, Arjen Robben, Thomas Mueller - Robert Lewandowski.

SC Freiburg: Alexander Schwolow - Christian Guenter, Marc-Oliver Kempf, Manuel Gulde, Aleksandar Ignjovski (89' Havard Nielsen) - Nicolas Hoefler, Mike Frantz (73' Julian Schuster), Maximilian Philipp, Vincenzo Grifo, Florian Niederlechner - Janik Haberer (68' Nils Petersen).

Żółte kartki: Arturo Vidal (Bayern Monachium).

Fani Juventusu! Czy w ten weekend Wasza drużyna będzie świętować zdobycie tytułu mistrza Włoch? Oglądajcie Juventus – Crotone 21.04 o 14:55 w Eleven na na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Bayern Monachium w przyszłym sezonie obroni mistrzostwo Niemiec?