Serie A: Juventus Turyn wygrał przed finałem Ligi Mistrzów

Juventus Turyn zwyciężył 2:1 z Bologna FC na koniec sezonu w Serie A. Drużyna Massimiliano Allegriego zdobyła decydującego gola w 94. minucie. Przed nią finał Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI
Juventus Turyn zapewnił sobie mistrzostwo Włoch w poprzedniej kolejce, zwyciężając 3:0 z FC Crotone. Mecz w Bolonii był dla zespołu Massimiliano Allegriego przetarciem przed finałem Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Trener Juventusu wystawił silną, choć nie najbardziej galową jedenastkę. Zabrakło w niej doświadczonych Gianluigiego Buffona oraz Giorgio Chielliniego. Odpoczywali w pierwszej połowie Miralem Pjanić i Mario Mandzukić, natomiast Dani Alves pauzował z powodu żółtych kartek.

Piłkę do bramki gospodarzy skierował w 17. minucie Kwadwo Asamoah, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Impet Juventusu po tej decyzji zmniejszył się. Na desancie czekali na podania Argentyńczycy Gonzalo Higuain oraz Paulo Dybala. Ten bardziej doświadczony trafił w boczną siatkę.

Niespodziewanie w ostatnim kwadransie przed przerwą zaatakowali gospodarze, którzy na zwycięstwo z Juventusem czekają od 1998 roku. Uskrzydleni dobrym fragmentem w grze zdobyli gola w 52. minucie. Efektownym strzałem na 1:0 popisał się Saphir Taider.

Trener Starej Damy zareagował ofensywnymi zmianami na niekorzystny wynik. Wprowadził na boisko Pjanicia oraz Mandzukicia. Juventus wyrównał dzięki uderzeniu Dybali w 70. minucie. Młodzian dobił do siatki nieudany strzał rodaka Higuaina. Decydującego gola dla faworyta zdobył w 94. minucie ostatni zmiennik Moise Kean po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W drugim sobotnim meczu Atalanta Bergamo wygrała 1:0 z Chievo Werona. Autorem jedynego gola był Alejandro Gomez. W ten sposób rewelacja Serie A awansowała na 4. miejsce w tabeli i czeka na odpowiedź Lazio Rzym. W niedzielę Biancocelesti zagrają z FC Crotone.

Bologna FC - Juventus Turyn 1:2 (0:0)
1:0 - Saphir Taider 52'
1:1 - Paulo Dybala 70'
1:2 - Moise Kean 90'

Bologna: Angelo da Costa - Emil Krafth (75' Bruno Petković), Daniele Gastaldello, Vasilios Torosidis, Ibrahima Mbaye - Erick Pulgar (85' Adam Nagy), Federico Viviani, Saphir Taider - Orji Okwonkwo, Mattia Destro, Ladislav Krejci (68' Adam Masina).

Juventus: Emil Audero - Stephan Lichtsteiner, Medhi Benatia, Andrea Barzagli, Kwadwo Asamoah - Claudio Marchisio (56' Miralem Pjanić), Sami Khedira (59' Mario Mandzukić) - Juan Cuadrado, Paulo Dybala (79' Moise Kean), Stefano Sturaro - Gonzalo Higuain.

Żółte kartki: Viviani, Okoronkwo, Gastaldello (Bologna) oraz Cuadrado (Juventus).

Sędzia: Maurizio Mariani.

Atalanta Bergamo - Chievo Werona 1:0 (0:0)